Շառլ Միշելը աջակցություն է հայտնել ՀՀ վարչապետի՝ Հարավային Կովկասում խաղաղությանն ու անվտանգությանը նպաստելու ջանքերին
Շառլ Միշելը աջակցություն է հայտնել  ՀՀ վարչապետի՝ Հարավային Կովկասում խաղաղությանն ու անվտանգությանը նպաստելու ջանքերին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը աջակցություն է հայտնել Հարավային Կովկասում խաղաղությանը, կայունությանն ու անվտանգությանը նպաստելուն ուղղված ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ջանքերին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Միշելը գրել է «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում:
«Հեռախոսազրույց եմ ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ շարունակելու համար Բրյուսելում վերջերս ունեցած քննարկումները: Լիովին աջակցում եմ Հարավային Կովկասում խաղաղությանը, կայունությանը և անվտանգությանը նպաստելուն ուղղված նրա և բոլորի ջանքերին»,- գրել է Միշելը:

European Council President expresses full support to Armenian Prime Minister in promoting peace in South Caucasus
YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS. President of the European Council Charles Michel expressed support to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s efforts to promote a peaceful, stable and secure South Caucasus.
“Spoke with Prime Minister Nikol Pashinyan to follow up on our recent discussions in Brussels. Full support to his and all efforts to promote a peaceful, stable and secure South Caucasus,” Michel tweeted.