Շառլ Միշելը աջակցություն է հայտնել ՀՀ վարչապետի՝ Հարավային Կովկասում խաղաղությանն ու անվտանգությանը նպաստելու ջանքերին
Շառլ Միշելը աջակցություն է հայտնել  ՀՀ վարչապետի՝ Հարավային Կովկասում խաղաղությանն ու անվտանգությանը նպաստելու ջանքերին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը աջակցություն է հայտնել Հարավային Կովկասում խաղաղությանը, կայունությանն ու անվտանգությանը նպաստելուն ուղղված ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ջանքերին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Միշելը գրել է «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում:
«Հեռախոսազրույց եմ ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ շարունակելու համար Բրյուսելում վերջերս ունեցած քննարկումները: Լիովին աջակցում եմ Հարավային Կովկասում խաղաղությանը, կայունությանը և անվտանգությանը նպաստելուն ուղղված նրա և բոլորի ջանքերին»,- գրել է Միշելը:

Шарль Мишель поддерживает усилия премьер-министра по укреплению мира и безопасности на Южном Кавказе
ЕРЕВАН, 19 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Президент Европейского Совета Шарль Мишель выразил поддержку усилиям премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна, направленным на укрепление мира, стабильности и безопасности на Южном Кавказе. Как сообщает «Арменпресс», об этом Мишель написала в своем микроблоге "Twitter".
«Я имел телефонный разговор с премьер-министром Николом Пашиняном, чтобы продолжить недавние обсуждения в Брюсселе. Я полностью поддерживаю его усилия по укреплению мира, стабильности и безопасности на Южном Кавказе», — написал Мишель.