Հայտնի են 2022-ին «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի անցկացման ժամկետները
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնը 2022-ին տեղի կունենա հուլիսի 10-17-ը։ Միջազգային կինոտոնը հանրությանը կներկայացնի մրցութային կինոնկարներ աշխարհի տարբեր երկրներից, ինչպես նաև՝ ֆիլմեր ամենահեղինակավոր կինոփառատոններից։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտարարվել է նաև փառատոնի արտադրական հարթակի՝ GAIFF Pro հավատարմագրման բացման մասին։
GAIFF Pro-ն սկսում է C2C նախագծերի և աշխատանքային փուլում գտնվող ֆիլմերի հայտերի ընդունումը: C2C շուկան այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 11-15-ը:
Որպես GAIFF Pro-ի բաղադրիչ՝ C2C տարածաշրջանային համատեղ արտադրության շուկան Արևմտյան Ասիայի տարածաշրջանի կինոռեժիսորների համար նախատեսված միջազգային հարթակ է, որը հնարավորություն է տալիս զարգացնել ռեժիսորի առաջին կամ երկրորդ ֆիլմի նախագիծը, ինչպես նաև այն ներկայացնել կինոոլորտի միջազգային մասնագետներին՝ խթանելով և հաստատելով համագործակցություն երկրների միջև:

Известны сроки проведения кинофестиваля «Золотой абрикос» 2022 года
19 Ереванский международный кинофестиваль «Золотой абрикос» 2022 года пройдет с 10 по 17 июля. Международный праздник кино представит публике конкурсные фильмы из разных стран мира, а также фильмы с самых престижных кинофестивалей.
Как передает «Арменпресс»,уже объявлено и об открытии производственной площадки фестиваля - аккредитации GAIFF Pro.
GAIFF Pro начинает прием заявок на проекты C2C и фильмы на рабочем этапе.
Как компонент GAIFF Pro, региональный рынок совместного производства C2C - это международная платформа для режиссеров из региона Западной Азии, которая позволяет разрабатывать проекты первого или второго фильма режиссера, а также представлять его международным специалистам в области кино, продвигая и устанавливая сотрудничество между странами.