Պետդումա է ներկայացվել ՌԴ-ում ՀՀ քաղաքացիների վարորդական վկայականը ճանաչելու օրինագիծ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ կառավարությունը օրինագիծ է ներկայացրել Պետդումա, որը նախատեսում է Ռուսաստանում Հայաստանի քաղաքացիների վարորդական իրավունքի ազգային վկայականների ճանաչումը ձեռնարկատիրական և աշխատանքային գործունեություն իրականացնելու ժամանակ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՏԱՍՍ գործակալությունը տեղեկացնում է, որ փաստաթուղթը հրապարակվել է Դումայի էլեկտրոնային տվյալների բազայում:
«Փոփոխությունները նախատեսում են Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների ազգային վարորդական վկայականների ճանաչում Ռուսաստանի Դաշնության տարածքում ձեռնարկատիրական և աշխատանքային գործունեության իրականացնելիս»,-ասված է օրինագծում:
Ներկայում նման կարգ գործում է Ղրղզստանի քաղաքացիների և այն պետությունների քաղաքացիների համար, որոնց օրենսդրությունը ռուսերենը սահմանում է որպես պաշտոնական լեզու:

A bill to recognize the driver's license of Armenian citizens in Russia submitted to the State Duma
YEREVAN, APRIL 4, ARMENPRESS. The Russian government has submitted a bill to the State Duma, which is about the recognition of national driving licenses of Armenian citizens in Russia during business activities, ARMENPRESS reports TASS agency informs that the document was published in the electronic database of the Duma.
"The amendments envisage recognition of national driving licenses of the citizens of the Republic of Armenia while carrying out business and employment activities in the territory of the Russian Federation," the bill says,
At present, such a procedure applies to citizens of Kyrgyzstan, citizens of countries whose legislation defines Russian as the official language.