Արարատ Միրզոյանը Մյունխենում մասնակցել է Հարավային Կովկասի զարգացման հեռանկարներին նվիրված քննարկմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 19-ին մասնակցել է Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) կողմից կազմակերպված քննարկմանը, որը նվիրված էր հարավկովկասյան տարածաշրջանի զարգացման հեռանկարներին։ «Չեթըմ հաուզ»-ի կանոններով անցկացված միջոցառման ընթացքում Արարատ Միրզոյանը հանդես է եկել ելույթով և պատասխանել մասնակիցների հարցերին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, միջոցառմանը մասնակցում էին նաև Վրաստանի փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Դավիթ Զալկալիանին, Ադրբեջանի էներգետիկայի նախարար Փարվիզ Շահբազովը, Համաշխարհային բանկի նախագահ Դեյվիդ Մալպասը, ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Հելգա Մարիա Շմիդը,GIZտնօրեն Ինգրիդ-Գաբրիելա Հովենը, Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման նախարարության պետքարտուղար Նիլս Անենը։

Арарат Мирзоян в Мюнхене принял участие в обсуждении, посвященном перспективам развития Южного Кавказа
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 19 февраля в рамках Мюнхенской конференции по безопасности принял участие в обсуждении, организованном германским обществом международного сотрудничества (GIZ), посвященном перспективам развития Южно-Кавказского региона. В ходе мероприятия, проведенного по правилам Chatham House, Арарат Мирзоян выступил с речью и ответил на вопросы участников
Как сообщили Арменпресс в Министерстве иностранных дел Республики Армения, в мероприятии приняли участие вице-премьер, министр иностранных дел Грузии Давид Залкалиани, министр энергетики Азербайджана Парвиз Шахбазов, президент Всемирного банка Дэвид Малпас, Генеральный секретарь ОБСЕ Хельга Мария Шмид, директор GIZ Ингрид-Габриэла Ховен, госсекретарь Министерства экономического сотрудничества и развития Германии Нильс Анен.