«Ոսկե ծիրան» միջազգային 18-րդ կինոփառատոնի ժյուրիի նախագահն է Կոռնել Մունդրուցոն
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային 18-րդ կինոփառատոնի լիամետրաժ ֆիլմերի մրցույթի ժյուրիի նախագահն է հունգարացի թատրոնի և կինոյի ռեժիսոր, Կաննի, Լոկարնոյի և տասնյակ այլ հեղինակավոր կինոփառատոնների դափնեկիր Կոռնել Մունդրուցոն:
«Նա հայտնի է «Կնոջ մասնիկները», «Սպիտակ աստվածը», «Յուպիտերի արբանյակը» և այլ ճանաչված ֆիլմերով։ Լիամետրաժ ֆիլմերի մրցույթի ժյուրիի կազմում են նաև պրոդյուսեր Ֆրանսուա դ՛Արտեմարը, Կրակովի միջազգային կինոփառատոնի տնօրեն Քշիշտոֆ Գերատը, կինոքննադատ Լարիսա Մայլյուկովան և կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են «Ոսկե ծիրան»-ի գրասենյակից:
«Կորիզ» կարճամետրաժ տարածաշրջանային ֆիլմերի մրցութային ժյուրիի կազմում են դերասանուհի Ռոմաննա Լոբաչը, «Ոսկե ծիրան»-ի այս տարվա պաստառների հեղինակ, վիզուալ արտիստ Վահրամ Մուրատյանը և փառատոնային տնօրեն Ֆիլիպ Ժալալդոն։

Председателем жюри XVIII Международного кинофестиваля «Золотой абрикос» будет Корнель Мундруцо
Председателем жюри XVIII Международного кинофестиваля «Золотой абрикос» будет Корнель Мундруцо, венгерский театральный режиссер, кинорежиссер, лауреат десятков престижных кинофестивалей - в Каннах, Локарно и др.
Он наиболее известен по фильмам «Женские частицы», «Белый бог», «Спутник Юпитера» и другим фильмам. «В составе жюри конкурса полнометражных фильмов продюсер Франсуа д'Артемар, директор Краковского международного кинофестиваля Кшиштоф Герат, кинокритик Лариса Майлюкова, композитор Роберт Амирханян», - сообщили «Арменпресс» из офиса «Золотого абрикоса».
В жюри конкурса короткометражных региональных фильмов актриса Романна Лобач, автор плакатов этого года «Золотого абрикоса», художник Ваграм Муратян и директор фестиваля Филипп Жалалдон.