Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունները բարձրացել են ռազմավարական երկխոսության մակարդակի. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծում է, որ Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունները բարձրացել են ռազմավարական երկխոսության մակարդակի: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վարչապետն այս մասին ասաց օգոստոսի 24-ին Ազգային ժողովում:
«Կառավարությունը շարունակելու է հետևողականորեն աշխատել Միացյալ Նահանգների հետ բարեկամական գործընկերության զարգացման և խորացման ուղղությամբ՝ ընդլայնելով ժողովրդավարական բարեփոխումների, օրենքի գերակայության, կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցերում փոխգործակցությունը, ինչպես նաև տնտեսական ու քաղաքական ոլորտներում երխոսությունը: Պետք է ընդգծեմ ԱՄՆ-ի, ինչպես նաև Եվրամիության ներգրավվածությունը, մասնավորապես, Հայաստանում Պարեկային ոստիկանության շարունակական ներդրման գործում»,- ընդգծեց Փաշինյանը:
Վարչապետն ընդգծեց, որ պարեկային ծառայությունը արդյունավետ համագործակցության և հաջողության պատմության շատ լավ օրինակ է:

Armenia-United States relations elevated to level of strategic dialogue, says PM Pashinyan
YEREVAN, AUGUST 24, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan emphasizes that the Armenia-United States relations have elevated to a level of strategic dialogue.
“The government will continue to consistently work with in the direction of developing and enhancing the friendly partnership with the United States, expanding partnership in democratic reforms, rule of law and the fight against corruption, as well as dialogue in economic and political sectors. I have to stress the involvement of the US, as well as the European Union, particularly, in the continuous introduction of the patrol police in Armenia,” he said.
He said the new Armenian patrol police service is a very good example of a success story of cooperation.