Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունները բարձրացել են ռազմավարական երկխոսության մակարդակի. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծում է, որ Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունները բարձրացել են ռազմավարական երկխոսության մակարդակի: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վարչապետն այս մասին ասաց օգոստոսի 24-ին Ազգային ժողովում:
«Կառավարությունը շարունակելու է հետևողականորեն աշխատել Միացյալ Նահանգների հետ բարեկամական գործընկերության զարգացման և խորացման ուղղությամբ՝ ընդլայնելով ժողովրդավարական բարեփոխումների, օրենքի գերակայության, կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցերում փոխգործակցությունը, ինչպես նաև տնտեսական ու քաղաքական ոլորտներում երխոսությունը: Պետք է ընդգծեմ ԱՄՆ-ի, ինչպես նաև Եվրամիության ներգրավվածությունը, մասնավորապես, Հայաստանում Պարեկային ոստիկանության շարունակական ներդրման գործում»,- ընդգծեց Փաշինյանը:
Վարչապետն ընդգծեց, որ պարեկային ծառայությունը արդյունավետ համագործակցության և հաջողության պատմության շատ լավ օրինակ է:

Отношения Армения-США повысились на уровень стратегического диалога: Пашинян
Ереван, 24 августа, Арменпресс. Премьер-министр Армении Никол Пашинян подчеркивает, что армяно-американские отношения поднялись на уровень стратегического диалога. Как сообщает «Арменпресс», премьер-министр заявил об этом 24 августа в Национальном собрании.
"Правительство будет продолжать тесно сотрудничать, развивать и углублять дружеские, партнерские отношения с Соединенными Штатами, расширять сотрудничество в борьбе за демократические реформы, борьбе с коррупцией, а также диалог в экономических и политических сферах. Я должен подчеркнуть участие Соединенных Штатов, а также участие ЕС, в частности, постоянное внедрение патрульной полиции в Армении", сказал Пашинян.
Премьер-министр подчеркнул, что патрульная служба является очень хорошим примером эффективного сотрудничества и успеха.