ԱԺ-ում լարված իրավիճակ էր. անվտանգության աշխատակիցները մուտք գործեցին նիստերի դահլիճ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովում լարված իրավիճակ էր, անվտանգության աշխատակիցները մուտք գործեցին նիստերի դահլիճ՝ կարգուկանոն հաստատելու համար:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, խորհրդարանում իրավիճակը լարվեց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանի ելույթից հետո: Ազգային ժողովի բարձր ամբիոնից պետք է ելույթ ունենար «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, սակայն ընդդիմադիր գործիչները սկսեցին տեղից բղավել:
ԱԺ նախագահը նախազգուշացում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Ագնեսա Խամոյանին և Արմեն Ռուստամյանին:
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը շարունակեց տեղից խոսել, ինչից հետո իշխանական պատգամավորները նույնպես սկսեցին տեղից բղավել։
Ալեն Սիմոնյանը հորդորեց իշխանական պատգամավորներին տեղերից վեր չկենալ։
«Ես ներս եմ հրավիրում անվտանգության աշխատակիցներին։ Խնդրում եմ կարգուկանոն հաստատել դահլիճում»,- ասաց ԱԺ նախագահը:

В Парламенте напряженная ситуация: в зале заседаний сотрудники Службы безопасности
В Национальном собрании напряженная ситуация, для наведения порядка в зал заседаний вошли сотрудники Службы безопасности.
Как сообщает «Арменпресс», ситуация в Парламенте обострилась после выступления вице-спикера НС Ишхана Сагателяна. С высокой трибуны Национального собрания должен был выступить руководитель фракции «Гражданский договор» Айк Конджорян, однако оппозиционные деятели начали выкрикивать со своих мест.
Председатель НС депутатам фракции «Айастан» Агнессе Хамоян и Армену Рустамяну объявил предупреждение.
Депутат от фракции «Айастан» Армен Рустамян продолжил говорить с места, после чего депутаты фракции «Гражданский договор» также начали выкрикивать со своих мест.
Ален Симонян призвал депутатов от власти не подниматься со своих мест.
«Я приглашаю сотрудников Службы безопасности. Прошу в зале соблюдать порядок», - сказал председатель НС.