Վյաչեսլավ Վոլոդինը շնորհավորել է Արարատ Միրզոյանին ընտրություններում ՔՊ-ի հաղթանակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի և ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հեռախոսազրույցը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից:
Վոլոդինը շնորհավորել է Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակին արտահերթ ընտրություններում համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեությունում:
Կողմերը քննարկել են երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում համատեղ հետաքրքրության օրակարգում ընդգրկված հարցեր:

Вячеслав Володин поздравил Арарата Мирзояна с победой ГД на выборах
По инициативе российской стороны состоялся телефонный разговор между Председателем Государственной думы РФ Вячеславом Володиным и Спикером Национального собрания Армении Араратом Мирзояном. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении по связям с общественностью и коммуникациям НС Армении.
Вячеслав Володин поздравил спикера Парламента Армении с убедительной победой на внеочередных выборах и пожелал успехов в дальнейших начинаниях.
Стороны обсудили вопросы, представляющие взаимный интерес на двусторонних и многосторонних площадках.