ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանն այցելել է Սյունիքի մարզ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հունիսի 2-ից աշխատանքային այցով գտնվում է Սյունիքի մարզում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի էջի միջոցով տեղեկացնում է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանությունը:
Ռուսական դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը ծանոթացել է Գորիս - Կապան ավտոճանապարհի (Որոտան, Շուռնուխ) սահմանային հատվածում տեղակայված անցակետերում ռուս և հայ սահմանապահների ծառայությանը, ինչպես նաև Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ ծառայության աշխատակիցների կողմից լուծվող խնդիրների առանձնահատկություններին:
Մարզկենտրոն ԿապանումՍերգեյ Կոպիրկինին դիմավորել է Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանը, ով դեսպանին ներկայացրել է քաղաքում առկա սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը, ինչպես նաև շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանին՝ տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման գործում սահմանապահների մասնակցության համար։

Посол РФ в Армении посетил Сюникскую область
Чрезвычайный и полномочный посол Российской Федерации в Республике Армения Сергей Копыркин со 2 июня с рабочим визитом находится в Сюникской области. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook сообщило посольство России в Армении.
Глава российской дипломатической миссии ознакомился со службой армянских и российских пограничников на блокпостах, расположенных на трассе Горис-Капан (Воротан, Шурнух), а также с задачами, решаемыми пограничниками Федеральной службы безопасности России.
В областном центре Капан Сергея Копыркина встретил мэр Капана Геворг Парсян, который проинформировал посла о текущей социально-экономической ситуации в городе, а также поблагодарил Россию за участие пограничников в обеспечении безопасности в регионе.