Վերսկսվում է Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ձմեռային դադարից հետո վերսկսվում է Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` փետրվարի 19-ից կկայանան դեռևս 6-րդ տուրից հետաձգված խաղերը: «Նոա»-ն սեփական հարկի տակ կընդունի «Վան»-ին` հանդիպումը կմեկնարկի 14:00-ին:
Փետրվարի 20-ին ժամը 14:00-ին Գյումրու ակադեմիայի մարզադաշտում կկայանա «հյուսիսային դերբին»` «Շիրակ»-ը կմրցի «Լոռի»-ի հետ:
Փետրվարի 21-ին տուրը կեզրափակվի երկու հանդիպումով` «Արարատ»-«Ուրարտու»` 14:00, Չարենցավանի քաղաքային մարզադաշտ և «Արարատ-Արմենիա»-«Փյունիկ»` 14:45, «Ուրարտու-3» մարզադաշտ:

ЕРЕВАН, 19 ФЕВРАЛЯ, АРМЕНПРЕСС. После зимнего перерыва возобновляется чемпионат Армении по футболу.
Как сообщает «Арменпресс», с 19 февраля состоятся перенесенные с 6-го тура игры. «Ной» примет «Ван» под своей крышей, матч начнется в 14:00.
«Северное дерби» состоится 20 февраля в 14:00 на стадионе Академии Гюмри, «Ширак» будет соревноваться с «Лори».
21 февраля тур завершится двумя матчами: «Арарат»-«Урарту» - 14:00, городской стадион Чаренцавана и «Арарат-Армения»-«Пюник» - 14:45, стадион «Урарту-3».
Лидерами турнирной таблицы - Премьер-лиги чемпионата Армении по футболу - являются три команды: «Арарат», «Алашкерт» и «Арарат-Армения». У клубов по 18 очков. У «Лори» 17 очков. В таблице «Ной» имеет 16 очков, «Урарту» - 15 очков, «Ван» - 10 очков. Замыкают турнирную таблицу «Пюник» и «Ширак» по 5 очков.