Հայփոստը իջեցնում է Ֆրանսիայի ուղղությամբ առաքման սակագները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Փետրվարի 17- ից Հայփոստն ավելի քանի 35 տոկոսով իջեցնում է Հայաստանից դեպի Ֆրանսիա առաքումների գործող սակագները: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին «Հայփոստ» ՓԲԸ-ից։
Նման հնարավորություն է ստեղծվել Հայփոստի և Ֆրանսիայի փոստի ազգային օպերատոր «La Poste»- ի հետ բանակցությունների արդյունքում:
Մինչև 1 կգ ծանրոցի համար նոր սակագին է սահմանվել՝ 9,900 դրամ, նախկին 14,900 դրամի փոխարեն (34% նվազեցում):
Յուրաքանչյուր հավելյալ լրիվ և ոչ լրիվ կգ.-ի համար սահմանվել է 2,900 դրամ, նախկին 6,000 դրամի փոխարեն(52% նվազեցում):
Ինչպես նշում է Հայփոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը. «Ֆրանսիան ծանրոցներիառաքման Եվրոպայի ամենապահանջված ուղղությունն է: Շատ ուրախալի է, որ Լա փոստի հետ բանակցությունների արդյունքում կարողացանք սակագներն իջեցնել: Կարծում եմ, որ սա կնպաստի ինչպես Ֆրանսիայի սփյուռքի հետ կապի ամրապնդմանը, այնպես էլ կօգնի փոքր և միջին բիզնեսին, որոնց հիմնական առաքման ուղղությունը Ֆրանսիան է»:

“Айпост” снижает тарифы на посылки во Францию
С 17 февраля “Айпост” более чем на 35% снижает тарифы на посылки из Армении во Францию. Об этом Арменпресс сообщили в ЗАО “Айпост”.
Такая возможность появилась в результате переговоров “Айпост” с национальным оператором Франции “La Poste”.
На посылки до 1 кг установлен новый тариф - 9,900 драм вместо прежних 14,900 драм (снижение на 34%).
За каждый дополнительный полный и не полный килограмм будет добавляться 2 900 драмов, вместо прежних - 6 000 драмов (снижение на 52%).
Как отмечает генеральный директор Айпост Айк Карапетян: “Франция - самый частый пункт назначения посылок в Европе. Отрадно, что в результате переговоров с “La Post” мы смогли снизить тарифы. Я думаю, что это поможет укрепить связи с французской диаспорой, а также и малому и среднему бизнесу, основным направлением которых является Франция”.