ՀՖՖ մրցավարներն ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում Կրիմսկում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՖՖ մրցավարներն այս օրերին անցկացնում են ուսումնամարզական հավաքՌուսաստանի Կրիմսկ քաղաքում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Հավաքին մասնակցում է 32 մրցավար և 5 հրահանգիչ, իսկ ծրագրի ղեկավարը Սլավիկ Ղազարյանն է։
Դասախոսություններ կարդալու համար ՖԻՖԱ-ից հրավիրվել են մասնագիտացված հրահանգիչներ՝ՖԻՖԱ-ի տեխնիկական մասով՝ռուս Վալենտին Իվանովը,ՖԻՖԱ-ի ֆիզպատրաստության մասով՝լեհ Գժեգոշ Կժոսեկը։
Բացի տեսական դասերից, մրցավարները նաև ուսումնասիրում են խաղի կաննոների նոր փոփոխություները, քննարկում ՈՒԵՖԱ-ի և ՖԻՖԱ-ի կողմից տրամադրված ուսուցողական դրվագները, ՀՀ VBET Պրեմիեր Լիգայից և Հայաստանի VBET գավաթի խաղարկության հանդիպումների ընթացքում գրանցված վիճելի պահերը։ Մրցավարները նաև անցկացնում են ֆիզպատրաստության մարզումներ և վարում են ընկերական հանդիպումներ՝ տեսական գիտելիքը գործնականում կիրառելու համար։

Арбитры ФФА проводят в Крымске учебно-тренировочные сборы
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает ФФА. В сборах участвуют 32 арбитра и 5 инструкторов, руководителем программы является Славик Казарян.
Для лекций приглашены специализированные инструкторы из ФИФА, по технической части - Валентин Иванов, по физподготовке - поляк Гжегош Кжосек.
Кроме теоретических занятий, арбитры также изучат новые изменения правил игры, обсудят подготовительные эпизоды, предоставленные УЕФА и ФИФА, спорные моменты, зарегистрированные в ходе матчей Премьер-Лиги РА VBET и Кубка Армении VBET. Арбитры для практического применения теоретических знаний также проведут и тренировки по физподготовке и товарищеские матчи.