Project LA-ը երկրպագուներին է ներկայացրել «Հնչում են օրերը» երգի տեսահոլովակը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Project LA նախագիծը, որը երգերի է վերածում հայ և այլազգի հայտնի գրողների ստեղծագործություններ, կրկին անդրադարձել է Եղիշե Չարենցին՝ ներկայացնելով մեծն բանաստեղծի «Հնչում են օրերը» ստեղծագործության հիման վրա գրված երգի հոլովակը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ երգի երաժշտության հեղինակը Լևոն Արևշատյանն է, գործիքավորումն իրականացրել են Վահրամ Յանիկյանն ու Էդգար Հայրապետյանը:
«Անակնկալ նվեր ենք ստացել Project LA-ի բարեկամ Աբրահամ Մուրադյանից, որն իր ընկերների` Գուրգեն Գևորգյանի և Ալլա Կիրակոսյանի հետ, պատրաստել է տեսահոլովակ «Հնչում են օրերը…» երգի համար: Չարենցյան պոեզիայի, բնության հրաշք գեղեցկության ու մարդու անքակտելի կապից ծնված յուրօրինակ այս անակնկալը, ինչ խոսք, հալեցրեց սրտներիս սառույցն ու ևս մի անգամ կոչեց ապրողաց...
«Կյանքը շարունակվում է։ Սիրենք նրա կատարյալ դրսևորումները, որ այսքան նրբորեն արտացոլված են այս գեղեցիկ հոլովակում։ Շնորհակալություն ճաշակի համար, սիրելի Աբրահամ, Ալլա և Գուրգեն: Առանձնահատուկ շնորհակալություն Վահրամ Յանիկյանին և Էդգար Հայրապետյանին երգի գեղեցիկ գործիքավորման համար»,-ասվում է նախագծի «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջում զետեղված գրառման մեջ:
Project LA նախագիծը ստեղծել է կոմպոզիտոր Լևոն Արևշատյանը: Նախագծի բոլոր երգերի երաժշտության հեղինակն Արևշատյանն է, մեներգիչը՝ Գոռ Սուջյանը: Project LA-ի շրջանակում ծնվել են գործեր՝ հիմնված Վահան Տերյանի, Եղիշե Չարենցի, Էդգար Ալլան Պոյի, Պարույր Սևակի, Համո Սահյանի և այլ հեղինակների ստեղծագործությունների վրա:

Project LA представил поклонникам  клип   "Звуки дней"
Project LA, перекладывающий произведения известных армянских и зарубежных писателей на музыку и преобразующий их в песни, в очередной раз обратился к Егише Чаренцу, представив видеоклип по мотивам произведений великого поэта Days Sound («Звуки дней»).
Как передает Арменпресс, автором музыки является Левон Аревшатян, инструментальная обработка - Ваграм Яникян и Эдгар Айрапетян.
«Мы получили приятный сюрприз от друга Project LA, Абрама Мурадяна, который вместе со своими друзьями Гургеном Геворгяном и Аллой Киракосян снял клип на песню The Days Sound. Этот уникальный сюрприз, рожденный чаренцевской поэзией, чудесной красотой природы и неразрывной связью человека, конечно же, растопил лед моих сердец...
"Жизнь продолжается. Давайте любить ее прекрасные проявления, которые столь тонко отражены в этом прекрасном видео. Спасибо за вкус, дорогой Абраам, Алла и Гурген. Особая благодарность Ваграму Яникяну и Эдгару Айрапетяну за красивую инструментальную обработку песни», - говорится в сообщении на официальной странице проекта в Facebook.
Project LA создал композитор Леон Аревшатян. Автор музыки всех песен проекта - Аревшатян, солист - Гор Суджян. В рамках Project LA родились работы по произведениям Вагана Терьяна, Егише Чаренца, Эдгара Аллана По, Паруйра Севака, Амо Сагьяна и других авторов.