2021 թվականը կարող է անկյունաքարային լինել հայկական ֆուտբոլի համար. Արմեն Մելիքբեկյան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի կարծիքով 2021 թվականը կարող է անկյունաքարային լինել հայկական ֆուտբոլի զարգացման համար:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՀՖՖ տարեկան ժողովի մեկնարկում Մելիլքբեկյանը խոսքով դիմեց ներկաներին. «Այսօր` այս ժողովի ընթացքում մենք պետք է քննարկեինք ծանրագույն պայմաններում տեղ գտած մեր հաջողությունները զարգացնելու հնարավորությունները: Միասնական ուժերով ազգային հավաքականի և ֆուտզալի ընտրանու կողքին կանգնելու ուղիները: Փոխարենը մենք ստացել ենք մի պահանջ, որը ոչ այլ ինչ է, քան աթոռակռվի մի վառ օրինակ (հեղ. «Սևան» ֆուտբոլային ակումբը դիմել է ՀՖՖ` Մելիքբեկյանին անվստահություն հայտնելով): Նրանք չեն հասկանում, որ ծիծաղելի իրավիճակի մեջ են գցում ամբողջ հայկական ֆուտբոլի նաև վնասում են հայկական ֆուտբոլի իմիջին»,-ասաց ՀՖՖ նախագահը: Վերջինս կոչ արեց բոլորին մոռանալ անձնական ամբիցիաների մասին և ուժերի ներածին չափով լծվել հայկական ֆուտբոլի զարգացման գործին:
Մելիքբեկյանը խոսեց նաև այն մասին, որ օրեր առաջ «Սևան» ֆուտբոլային ակումբը ֆեդերացիա է ուղարկել մի փաստաթուղթ, ըստ որի անվստահություն է հայտնում ՀՖՖ նախագահին: «Ակումբը անգրագետ մի փաստթուղթ ուղարկել ՀՖՖ դեկտեմբերի 22-ին: Այն մարդիկ ովքեր ուղարկել են այդ փաստաթուղթը և նրանք, ովքեր կանգնած են այդ փաստաթուղթն ուղարկողների թիկունքին` «թքած ունեն» հայկական ֆուտբոլի վրա»,-շեշտեց նա:
Ֆեդերացիայի խոսքով` գալիք տարին կարող է բեկումնային լինել: «2021 թվականը կարող է անկյունաքարային լինել հայկական ֆուտբոլի համար: Մենք կարող ենք զարգացնել մեր հաջողությունները` թեպետ գիտենք, որ մեր երկիրը և մյուս ճյուղերն էլ գտնվում են վատ իրավիճակում»,-ասաց նա:

2021 год может стать краеугольным для армянского футбола: Армен Меликбекян
ЕРЕВАН, 28 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. По словам президента Федерации футбола Армении Армена Меликбекяна, 2021 год может стать краеугольным камнем развития армянского футбола.
Как сообщает «Арменпресс», в начале ежегодного собрания ФФА Меликбекян обратился к присутствующим.
«Сегодня, во время этой встречи, мы должны были обсудить возможности развития наших успехов в самых сложных условиях. Способы вместе встать на сторону национальной сборной по футзалу. Вместо этого мы получили требование, которое является не более чем ярким примером борьбы за власть (футбольный клуб «Севан» обратился в ФФА, выразив недоверие Меликбекяну). Они не понимают, что ставят весь армянский футбол в нелепую ситуацию, наносят ущерб имиджу армянского футбола», - сказал президент ФФА. Последний призвал всех забыть о личных амбициях и сделать все возможное для развития армянского футбола.
Меликбекян также рассказал о том, что на днях футбольный клуб «Севан» направил в федерацию документ, в котором выражает недоверие президенту ФФА. «22 декабря клуб отправил в ФФА неграмотный документ. «Люди, которые отправили этот документ, те, кто стоит за отправителями этого документа, плевать хотят на армянский футбол», - подчеркнул он.
По мнению президента федерации, наступающий год может стать переломным. «2021 год может стать краеугольным камнем армянского футбола. Мы можем развить наш успех, даже зная, что наша страна и другие отрасли находятся в тяжелом положении», - сказал он.