Մարզպետը անպատասխանատվության գագաթնակետ է համարում Տավուշից գյուղեր հանձնելու ապատեղեկատվությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը պաշտոնապես արձագանքել է շրջանառվող ապատեղեկատվությանը, թե իբր մարզի որոշ գյուղեր հանձնվելու են Ադրբեջանին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին Տավուշի մարզպետարանից։
«Սիրելի տավուշցիներ, այսօր հերթական ապատեղեկատվությունն են տարածում մեր գյուղերի իբր հանձնման վերաբերյալ, չհասկանալով, թե ինչքան վտանգներ կարող են լինել իրենց այս ինքնահաստատման արդյունքում։ Չեն մտածում այն հույզերի մասին, որ կարող է ունենալ սահմանում ապրող մարդը՝ կարդալով նման լրատվություն։
Սա անպատասխանատվության գագաթնակետ է։ Մեր իրավապահ համակարգը պարտավոր է խստագույն միջոցներ ձեռնարկել։
Սիրելի ժողովուրդ, խնդրում եմ հանգիստ եղեք, մեր սահմանները ամուր են մեր բանակով, մեր ժողովրդով, մեր կամքով ու աշխատանքով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Это высшая степень безответственности: губернатор Тавуша о распространяемых слухах
Губернатор Тавушской области Айк Чобанян официально отреагировал на распространяемую дезинформацию о том, что якобы некоторые села области будут переданы Азербайджану. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе администрации Тавушской области.
«Уважаемые жители Тавуша, сегодня распространяют очередную дезинформацию о якобы сдаче наших сел, не понимая, сколько опасностей может быть в результате этого акта самоутверждения. Они не задумываются об эмоциях, которые может испытывать человек, живущий на границе, при чтении подобных новостей.
Это высшая степень безответственности. Наша правоохранительная система обязана принимать строжайшие меры.
Дорогой народ, будьте спокойны, наши границы прочны нашей армией, нашим народом, нашей волей и трудом», - говорится в сообщении.