Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը կգործուղվի Ռուսաստանի Դաշնություն
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը դեկտեմբերի 17-19-ը կգործուղվի Ռուսաստանի Դաշնություն:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին վարչապետի որոշումը հրապարակված է կառավարության պաշտոնական կայքում:
«Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության օրակարգին առնչվող հարցերը քննարկելու նպատակով Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանին և Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի արարողակարգի պատասխանատու Դավիթ Գևորգյանին 2020 թվականի դեկտեմբերի 17-19-ը գործուղել Ռուսաստանի Դաշնություն (դեկտեմբերի 17-ին՝ Սանկտ Պետերբուրգ, դեկտեմբերի 17-19-ը՝ Մոսկվա)»,- ասված է որոշման մեջ:

Вице-премьер Армении Мгер Григорян отбудет в Российскую Федерацию
Вице-премьер Армении Мгер Григорян 17-19 декабря будет командирован в Российскую Федерацию. Как сообщает Арменпресс, решение премьер-министра об этом опубликовано на официальном сайте правительства.
«Для обсуждения вопросов, связанных с повесткой армяно-российского экономического сотрудничества, 17-19 декабря 2020 г. (17 декабря в Санкт-Петербург, 17-19 декабря - в Москву) направить заместителя премьер-министра Республики Армения Мгера Григоряна и руководителя отдела протокола заместителя премьер-министра Республики Армения Давида Геворгяна в Российскую Федерацию», - говорится в решении.