Ապատեղեկատվական հոսքեր են շարժման մեջ դրվել, որոնց մեծ մասը կառավարվում են արտերկրից. Նիկոլ Փաշինյան
![Ապատեղեկատվական հոսքեր են շարժման մեջ դրվել, որոնց մեծ մասը կառավարվում են արտերկրից. Նիկոլ Փաշինյան](http://armenpress.am/resized/480/static/news/b/2020/12/1037724.jpg)
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում և Արցախում տեղի ունեցող գործընթացները շատերը փորձում են օգտագործել նեղ քաղաքական նպատակների համար, ապատեղեկատվական հսկայական հոսքեր են շարժման մեջ դրվել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 14-ին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերում այս մասին խոսեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսօր տեղի ունեցող գործընթացները, որոնք երբեմն ցավոտ են, շատերը փորձում են օգտագործել նեղ քաղաքական նպատակներով: Ապատեղեկատվության հսկայական հոսքեր են դրվել շարժման մեջ, և այդ հոսքերի բավականին մեծ մասը կառավարվում է արտերկրից ու չենք կարող բացառել դրանց առնչությունն օտարերկրյա հատուկ ծառայությունների հետ»,- ասաց Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետը մի օրինակ բերեց այդ ապատեղեկատվական հոսքից: «Առավոտյան լրահոսից կարող էր տպավորություն ստեղծվել, թե ողջ գիշեր Սյունիքի մարզում մարտական գործողություններ են տեղի ունեցել, մինչդեռ ճշմարտությունն այն է, որ գիշերը Սյունիքում, ինչպես նոյեմբերի 9-ից հետո ընդհանուր առմամբ բոլոր գիշերները ռազմական առումով անցել է հանգիստ»,- ասաց Փաշինյանը:

Pashinyan says massive disinformation campaigns could be tied with foreign intelligence agencies
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has warned that many are attempting to exploit the ongoing processes in Armenia and Artsakh in favor of political goals and that massive disinformation campaigns have been launched. He did not name those who are behind these “disinformation flows.”
“Many are attempting to use the ongoing processes – which are sometimes painful – for narrow political goals. Massive disinformation flows have been initiated, and a rather big part of these flows is controlled from abroad and we can’t rule out their affiliation with foreign intelligence services,” Pashinyan said.
Pashinyan mentioned an example of the disinformation flows. “One could have the impression from the morning news as if combat operations were taking place throughout the entire night in the province of Syunik, whereas the truth is that the night proceeded calmlyfrom military perspective in Syunik, like generally all nights since November 9,” he said.