Մոսկվայում վերջին հրաժեշտն են տվել Արմեն Ջիգարխանյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում վերջին հրաժեշտն են տվել ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
85 տարեկան հասակում կյանքից հեռացած դերասանին վերջին հրաժեշտը տալու արարողությունը կայացել է Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնում: Արարողությանը ներկա են եղել հարյուրավոր մարդիկ:
Վերջին հրաժեշտի արարողությանը ներկա է եղել Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպան Վարդան Տողանյանը, դերասաններ, մշակութային և հասարակական գործիչներ:
Արմեն Ջիգարխանյանը կյանքից հեռացել է նոյեմբերի 14-ին: Նա ծնվել է 1935թ.-ին:
Մայակովսկու անվան դրամատիկական թատրոնի դերասան (1969 – 1996), Արմեն Ջիգարխանյանի ղեկավարած Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնի հիմնադիր եւ նախագահ (2015-ից): Նկարահանվել Է «Բարեւ, ես եմ», «Անորսալիների նոր արկածները», «Պարտիզպանի շունը» եւ այլ ֆիլմերում:

В Москве простились с Арменом Джигарханяном
Церемония прощания с актером, скончавшимся на 85-м году жизни, прошла в Московском драматическом театре. На церемонии присутствовали сотни человек - актеры, культурные и общественные деятели, среди них и посол Республики Армения в России Вардан Тоганян.
Армен Джигарханян скончался 14 ноября. Он родился в 1935 году.
Он был актером Драматического театра им. Маяковского (1969 - 1996), а затем основателем и руководителем театра под названием “Московский драматический театр под руководством Армена Джигарханяна” (с 2015 г. ). Он снялся в фильмах “Здравствуй, это я”, “Неуловимые мстители” и в ряде других.