Կասկադում տեղի կունենա Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի 20-րդ հոբելյանական համերգաշրջանի փակման բացօթյա գալա համերգը
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հուլիսի 21-ին ժամը 20:00-ին Գաֆէսճեան քանդակների պարտեզում (Կասկադ համալիր) հանդես կգա իր 20-րդ հոբելյանական համերգաշրջանի փակման գալա համերգով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ բացօթյա համերգի ընթացքում երաժշտասերները հնարավորություն կունենան վայելելու դասական երաժշտության գլուխգործոցներ, ինչպես նաև նվագախմբի ամենասիրված սիմֆոնիկ ծրագրերից ընտրված ստեղծագործություններ։ Համերգը կղեկավարի նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը։
Ծրագիրն ունի ժանրային հարուստ բազմազանություն. ընդգրկված են Դմիտրի Շոստակովիչի, Պյոտր Չայկովսկու, Մորիս Ռավելի, Արամ Խաչատրյանի, Տիգրան Մանսուրյանի և Շառլ Ազնավուրի ստեղծագործությունները։ Երեկոյի ընթացքում կհնչեն նաև հայտնի ժամանակակից մշակումներ՝ System of a Down-ի Aerials, Led Zeppelin-ի Kashmir, Մայքլ Ջեքսոնի Earth Song և Billie Jean ստեղծագործությունները, ինչպես նաև հայկական ավանդական Քոչարի և Յարխուշտա պարեղանակները՝ Սերուժ Պաղտասարյանի (C-Rouge) մշակմամբ։ Գործիքավորումները՝ Մարտին Ուլիխանյանի։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբից հայտնում են, որ նվագախմբի 20-րդ հոբելյանական համերգաշրջանի եզրափակիչ համերգը խոստանում է դառնալ երաժշտական տոն երևանցիների և մայրաքաղաքի հյուրերի համար։ Մուտքն ազատ է։

The Armenian State Symphony Orchestra will conclude its 20th anniversary concert season with a free open-air gala concert at the Cafesjian Sculpture Garden at the Cascade Complex in Yerevan on July 21 at 8:00 p.m.
The audience will have the opportunity to enjoy masterpieces of classical music alongside some of the orchestra's most popular symphonic performances. The concert will be conducted by the orchestra's Artistic Director and Principal Conductor Sergey Smbatyan.
The program features a rich variety of musical genres, including works by Dmitri Shostakovich, Pyotr Tchaikovsky, Maurice Ravel, Aram Khachaturian, Tigran Mansurian and Charles Aznavour.
The evening will also feature symphonic arrangements of well-known contemporary works, including System of a Down's Aerials, Led Zeppelin's Kashmir, and Michael Jackson's Earth Song and Billie Jean. Traditional Armenian dance melodies Kochari and Yarkhushta will also be performed in arrangements by Serouj Baghdassarian (C-Rouge), orchestrated by Martin Ulikhanyan.
According to the Armenian State Symphony Orchestra, the season finale promises to be a festive musical celebration for both Yerevan residents and visitors to the capital.