Կասկադում տեղի կունենա Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի 20-րդ հոբելյանական համերգաշրջանի փակման բացօթյա գալա համերգը
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հուլիսի 21-ին ժամը 20:00-ին Գաֆէսճեան քանդակների պարտեզում (Կասկադ համալիր) հանդես կգա իր 20-րդ հոբելյանական համերգաշրջանի փակման գալա համերգով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ բացօթյա համերգի ընթացքում երաժշտասերները հնարավորություն կունենան վայելելու դասական երաժշտության գլուխգործոցներ, ինչպես նաև նվագախմբի ամենասիրված սիմֆոնիկ ծրագրերից ընտրված ստեղծագործություններ։ Համերգը կղեկավարի նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը։
Ծրագիրն ունի ժանրային հարուստ բազմազանություն. ընդգրկված են Դմիտրի Շոստակովիչի, Պյոտր Չայկովսկու, Մորիս Ռավելի, Արամ Խաչատրյանի, Տիգրան Մանսուրյանի և Շառլ Ազնավուրի ստեղծագործությունները։ Երեկոյի ընթացքում կհնչեն նաև հայտնի ժամանակակից մշակումներ՝ System of a Down-ի Aerials, Led Zeppelin-ի Kashmir, Մայքլ Ջեքսոնի Earth Song և Billie Jean ստեղծագործությունները, ինչպես նաև հայկական ավանդական Քոչարի և Յարխուշտա պարեղանակները՝ Սերուժ Պաղտասարյանի (C-Rouge) մշակմամբ։ Գործիքավորումները՝ Մարտին Ուլիխանյանի։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբից հայտնում են, որ նվագախմբի 20-րդ հոբելյանական համերգաշրջանի եզրափակիչ համերգը խոստանում է դառնալ երաժշտական տոն երևանցիների և մայրաքաղաքի հյուրերի համար։ Մուտքն ազատ է։

Государственный симфонический оркестр Армении проведет гала-концерт под открытым небом на Каскаде
Государственный симфонический оркестр Армении даст гала-концерт, завершающий его 20-летний концертный сезон, в Скульптурном саду Гафесджяна (комплекс Каскад) 21 июля в 20:00
Как сообщает Арменпресс, во время концерта под открытым небом любители музыки смогут насладиться шедеврами классической музыки, а также произведениями, отобранными из самых любимых симфонических программ оркестра. Дирижировать концертом будет художественный руководитель и главный дирижер оркестра Сергей Смбатян.
Программа отличается богатым жанровым разнообразием. В программу включены произведения Дмитрия Шостаковича, Петра Чайковского, Мориса Равеля, Арама Хачатуряна, Тиграна Мансуряна и Шарля Азнавура. Вечер также будет включать в себя известные современные аранжировки песен Aerials группы System of a Down, Kashmir группы Led Zeppelin, Earth Song Майкла Джексона и Billie Jean, а также традиционные армянские танцевальные мелодии «Кочари» и «Ярхушта» в обработке  Серужа Пагтасаряна (C-Rouge). Оркестровка Мартина Улиханяна.
Государственный симфонический оркестр Армении сообщает, что заключительный концерт 20-летнего юбилейного концертного сезона обещает стать музыкальным праздником для жителей Еревана и гостей столицы. Вход свободный.