ՀՀ ՊՆ-ն և Վրաստանի դեսպանը քննարկել են անվտանգության ոլորտում հայ-վրացական համագործակցության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն օգոստոսի 26-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին և ՀՀ-ում Վրաստանի դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Գագա Խաչիձեին՝ Հայաստանում առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել գնդապետ Խաչիձեին կողմերի պաշտպանական գերատեսչությունների համագործակցության զարգացմանը նպաստելու համար և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության և անվտանգության ոլորտում հայ-վրացական համագործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր: Հաշվի առնելով երկու երկրների անվտանգության ապահովման փոխկապակցվածությունը՝ մտքեր են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային վերջին զարգացումների շուրջ:

YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS. Defense minister of Armenia Davit Tonoyan received today Ambassador of Georgia to Armenia Giorgi Saganelidze and outgoing military attaché at the Embassy of Georgia in Armenia, Colonel Gaga Khachidze on the completion of his mission, the ministry told Armenpress.
Minister Tonoyan thanked Colonel Khachidze for contributing to the development of cooperation between the Armenian and Georgian defense ministries and wished him success in his future activities.
At the meeting other issues of bilateral mutual interest, relating to the Armenian-Georgian defense and security cooperation, were discussed.