Պապիկյանը Տավուշում այցելել է Ադրբեջանի կողմից հրետակոծումից տուժած համայնքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը Տավուշի մարզում այցելել է ադրբեջանական հրետակոծությունից տուժած համայնքներ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է Տավուշի մարզպետարանի «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջը:
«Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանն ու նախարար Սուրեն Պապիկյանը շրջում են հրետակոծությունից տուժած համայնքներում՝ Այգեպարում, Ներքին Կարմիրաղբյուրում, Չինարիում, հետևում շինարարական աշխատանքների ընթացքին: Եվս մեկ անգամ շեշտվեց և հաստատվեց այն միտքը, որ բոլոր վնասված տները պետք է վերանորոգվեն ամենակարճ ժամկետում»,- նշված է հայտարարությունում:
Հուլիսի 12-20-ը հայ-ադրբեջանական սահմանին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լարվածության ընթացքում հակառակորդը թիրախավորել էր նաև Տավուշի սահմանամերձ գյուղերի քաղաքացիական շինությունները, վնասվել են մի շարք տներ:

Министр посетил пострадавшие в результате обстрела дома в приграничных общинах Тавуша
Министр территориального управления и инфраструктуры Сурен Папикян посетил общины Тавушской области, пострадавшие от обстрелов Азербайджана. Как передает Арменпресс, об этом сообщается на официальной странице муниципалитета Тавушской области в Facebook.
«Губернатор Тавуша Айк Чобанян и министр Сурен Папикян совершают поездку по пострадавшим от обстрела общинам - Айгепар, Неркин Кармирахпюр, Чинари, следит за строительными работами. Было еще раз подчеркнуто, что идея о том, что все поврежденные дома должны быть отремонтированы в кратчайшие сроки», - говорится в заявлении.
12-20 июля в результате обстрела со стороны Азербайджана пострадали жилые дома в приграничных общинах Тавушской области.