ԺՏՆՑ-ի 81-ամյակին «Հայաստան» տաղավարը կներկայանա եռօրյա ծրագրով
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Աշխարհի խոշորագույն էքսպոզիցիոն, թանգարանային և ռեկրեացիոն համալիրը՝ Ժողովրդական տնտեսության նվաճումների ցուցահանդեսը (ԺՏՆՑ), նշում է հիմնադրման 81-րդ տարեդարձը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունից։
Այդ օրվան ընդառաջ համալիրի տարածքում գործող «Հայաստան» տաղավարը (թիվ 68) պատրաստել է եռօրյա տոնական ծրագիր, որը տեղի կունենա ցուցահանդեսային համալիրի կենտրոնական ծառուղում:
Հուլիսի 31-ին տեղի ունեցավ տոնական միջոցառումների բացումը, որտեղ ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը: Միջոցառմանը ներկա էր նաև «Ժողովրդական տնտեսության նվաճումների ցուցահանդես» ԲԸ գլխավոր տնօրենի տեղակալ Վիտալի Էմանուիլովը:
Տոնական միջոցառումները տեղի են ունենալու հուլիսի 31-ին, օգոստոսի 1-ին և 2-ին: Ծրագրում ընդգրկված են երաժշտական և պարային կոլեկտիվների ելույթներ, մրգերի և ազգային քաղցրավենիքների հյուրասիրություն, հայկական խոհանոցի ավանդական ճաշատեսակների պատրաստման վարպետության դասեր, հուշանվերների և մթերքների ցուցահանդես-վաճառք:

На 81-летии ВДНХ павильон “Армения” представит трехдневную программу
Крупнейший в мире экспозиционный, музейный и рекреационный выставочный комплекс -Выставка достижений народного хозяйства, отмечает 81-ю годовщину своего основания.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило посольство Армении в РФ.
В преддверии этого дня павильон “Армения” (N 68), действующий на территории комплекса, подготовил трехдневную праздничную программу, которая пройдет на центральной аллее выставочного комплекса.
31 июля состоялось открытие праздничных мероприятий, на которых с приветственным словом выступил посол Республики Армения в РФ Вардан Тоганян. На мероприятии присутствовал и заместитель генерального директора АО “Выставка достижений народного хозяйства” Виталий Эмануилов.
Праздничные мероприятия пройдут с 31 июля по 2 августа. В программу включены выступления музыкальных и танцевальных коллективов, угощения фруктами и национальными сладостями, мастер-классы по изготовлению традиционных блюд армянской кухни, выставка-продажа сувениров и продуктов питания.