Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ նախագահին միջնորդել է հետմահու պարգևատրել զոհված զինծառայողներին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ստորագրել է Հայաստանի պետական սահմանի Տավուշի հատվածի պաշտպանության ժամանակ զոհված զինծառայողներին հետմահու պարգևատրելու վերաբերյալ ՀՀ նախագահին ուղղված միջնորդություն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետն այս մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Հենց նոր ստորագրեցի՝ Հայաստանի պետական սահմանի Տավուշի հատվածի պաշտպանության ժամանակ զոհված՝ մայոր Գարուշ Համբարձումյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով, կապիտան Սոս Էլբակյանին Արիության մեդալով, կրտսեր սերժանտներ Սմբատ Գաբրիելյանին եւ Գրիշա Մաթեւոսյանին Մարտական ծառայության մեդալներով հետմահու պարգեւատրելու վերաբերյալ Հանրապետության նախագահին ուղղված միջնորդությունը:
Խոնարհվում եմ Ձեր եւ Ձեր ընտանիքների առաջ՝ նահատակված եղբայրներ: Մենք պիտի՛ կարողանանք արժանի լինել Ձեզ եւ Ձեր սխրանքին: Եվ կլինե՛նք: Կեցցե՛ Հայոց հաղթական բանակը»,- գրել է Փաշինյանը:

YEREVAN, JULY 15, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan signed a petition addressed to the President on posthumously awarding four servicemen fallen while defending the borders of Armenia in Tavush province.
“I have just signed the petition addressed to the President of the Republic on posthumously awarding Mayor Garush Hambardzumyan with the 2nd Degree Medal for the Services to the Motherland, Captain Sos Elbakyan with the Medal of Courage, junior sergeants Smbat Gabrielyan and Grisha Matevosyan with the Medals for Combat Service.
I bow to you and your families. We must be able to be worthy of you and your heroism. And we will be! Long live the victorious Armenian Army!” the PM said on Facebook.