Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Աշտարակում դիմակներ է բաժանել քաղաքացիներին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Արագածոտնի մարզպետԴավիթ Գևորգյանը և Աշտարակի քաղաքապետ Թովմաս Շահվերդյանը շրջել են մարզկենտրոն Աշտարակում։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արագածոտնի մարզպետարանից։
ՀՀ փոխվարչապետը, Արագածոտնի մարզպետն ու Աշտարակի քաղաքապետը բազմաբնակարան շենքերի բակերում, խանութներում, պուրակներում, քաղաքային զբոսայգում, փողոցում անցորդներին դիմակներ են բաժանել և խնդրել անպայման կրել դրանք:
Շնորհակալություն հայտնելով դիմակ կրող քաղաքացիներին, չկրողներին բարեկամաբար խորհուրդ տալով դիմակ օգտագործել՝ առաջարկել են, որ նրանք իրենց հերթին խրախուսեն դիմակ կրելը և հորդորեն շրջապատին ևս կրել դիմակ:

Вице-премьер Мгер Григорян раздавал маски в Аштараке
Вице-премьер Армении Мгер Григорян, губернатор Арагацотна Давид Геворкян и мэр Аштарака Товмас Шахвердян побывали в областном центре Аштарака. Об этом Арменпресс сообщили в областной администрации Арагацотна.
Мгер Григорян, губернатор Арагацотна и мэр Аштарака раздавали на улице маски прохожим, во дворах, в магазинах, скверах, в городском парке и призывали обязательно носить их.
Выразив благодарность жителям Аштарака в масках, они предложили, чтобы те, в свою очередь, поощряли и призывали окружающих носить маски.