Ուկրաինայի առողջապահության նախարարը կարանտինի ժամանակ քաղաքացիների պահվածքն անվանել է անարխիա
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի առողջապահության նախարար Մաքսիմ Ստեպանովը կարանտինի ժամանակ քաղաքացիների պահվածքն անվանել է անարխիա:
«Ես կարծում եմ, այս աճը (կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի-խմբ.) կանգնեցնելու համար անհրաժեշտ է հետամուտ լինել նախարարության հորդորներին: Մեր կողմից խորհուրդ տրված անվտանգության կանոնների պահպանման տեսանկյունից երբեմն անարխիա է տիրում: Պետք է տեսնել, թե ինչ է կատարվում փողոցում, ռեստորաններում, ակումբներում, բարերում, լողափերին: Այս պայմաններում դժվար է զսպել կորոնավիրուսային հիվանդությունը»,- ասել է նախարարը:
Համաձայն հանրային առողջության կենտրոնի` Ուկրաինայում կորոնավիրուսով հիվանդացության մակարդակը մայիսի 18-ից հունիսի 18-ն ընկած ժամանակահատվածում աճել է 80 տոկոսով:

Глава минздрава назвал поведение украинцев при карантине анархией
Министр здравоохранения Украины Максим Степанов назвал поведение украинцев во время карантина "анархией". Передает РИА Новсоти.
"Главное, я считаю, чтобы прекратить этот рост (случаев коронавируса – ред.), нужно придерживаться тех рекомендации министерства, которые даются. Потому что иногда анархия полная с точки зрения соблюдения правил, которые мы рекомендуем. Нужно посмотреть, что происходит на улице, в ресторанах, клубах, барах, на пляжах в Одессе. Поэтому, конечно, трудно сдерживать таким образом коронавирусную болезнь", - сказал Степанов в эфире телеканала "1+1".
По данным Центра общественного здоровья, уровень заболеваемости коронавирусной инфекцией на Украине с 18 мая по 18 июня возрос на 80%.