Միասին հաղթահարելու ենք ամեն փորձություն․ Լիտվան բժիշկների թիմ է ուղարկելու Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՊՐԵՍ։ Լիտվայի կառավարությունը որոշում է կայացրել կորոնավիրուսի դեմ մղվող պայքարի նպատակով բժիշկների թիմ ուղարկել Հայաստան։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Թվիթերի»-ի իր միկրոբլոգում գրել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Լինաս Լինկևիչուսը։
«Հայաստանը շարունակում է ինտենսիվ պայքարը համաճարակի դեմ։ Լիտվան շարունակում է կանգնել մեր հայ գործընկերների կողքին։ Այսօր Լիտվայի կառավարությունը որոշել է բժիշկների թիմ և փորձագետներ ուղարկել Հայաստան՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի նպատակով»,- գրել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարարը` հայերեն մեկ նախադասությամբ համեմելով գռառումը. «Միասին հաղթահարելու ենք ամեն փորձություն»։
Լիտվայում ՀՀ դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում շնորհակալություն է հայտնել Լիտվայի կառավարությանը` գրելով, որ այդ որոշումը խիստ կարևոր էր և ժամանակին։

Вместе мы преодолеем все испытания: Литва отправит в Армению команду врачей
Правительство Литвы приняло решение отправить в Армению команду врачей для борьбы с коронавирусом. Как передает Арменпресс, об этом написал в своем микроблоге в Twitter министр иностранных дел Литвы Линас Линкевичус.
“Армения продолжает интенсивную борьбу с эпидемией. Литва будет рядом со своими армянскими коллегами. Сегодня правительство Литвы решило отправить в Армению команду врачей и экспертов для борьбы с коронавирусом”, - написал министр иностранных дел Литвы, добавив и одно предложение на армянском языке: “Вместе мы преодолеем все испытания”.
Посол Армении в Литве Тигран Мкртчян на своей странице в Facebook поблагодарил правительство Литвы, отметив, что это решение было очень важным и своевременным.