Տավուշի մարզում ասֆալտապատված ճանապարհներից մեկում թերություն է նկատվել, կտեղադրվի ևս մեկ շերտ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզում ասֆալտապատված ճանապարհահատվածներից մեկում թերություններ են նկատվել, կապալառու ընկերությունը պարտավորվել է 3 կմ նոր ասֆլատային շերտ տեղադրել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին ասաց ԱԺ-ում ասաց ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ պատասխանելով «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սարգսիս Ալեքսանյանի հարցին:
Պատգամավորը նշեց՝ ասֆալտապատումից կես տարի չանցած Մ4 միջպետական ճանապարհում որակի խնդիրներ են նկատվում, Բաղանիս-Նոյեմբերյան-Կողբ հատվածում ճանապարհին ճաքեր կան, քանդված է: Նա հետաքրքրվեց, թե ինչ քայլեր են ձեռնարկվում այդ ուղղությամբ:
Պապիկյանն արձագանքեց՝ անձամբ է եղել նշված տեղում, իհարկե լավ չէ, որ կատարված աշխատանքն ունենում է թերություններ, սակայն հիշեցրեց, որ դեռ նախորդ տարվանից ունեն սկբունք. «Եթե որևէ ճանապարհաշինական ընկերություն իր աշխատանքի արդյունքում ունենում է թերացումներ, և դա ակներև է դառնում կամ մեր ուսումնասիրությունների արդյունքում, կամ տեսանելի է, բնականաբար, ամբողջ ծավալով տեղի է ունենում նոր ասֆալտաշերտի տեղադրում: Նախորդ տարի երկու նման նախադեպ է եղել: Այս տարի նույնպես բացառություն չէ, եթե կլինեն դեպքեր, կրկին շինարարը պետք է ամբողջը նորից մի շերտով ադֆալտապատի, ոչ թե շտկի միայն այդ հատվածը: Համաձայնությունն ունենք, խնդրահարույց տեղերն արդեն քանդվել են, շուրջ 3 կմ նոր ասֆլատային շերտ կտեղադրվի»,-ասաց նախարարը:

На заасфальтированной дороге в Тавушской области замечены недостатки, будет проложен еще один слой
На заасфальтированной дороге в Тавушской области были замечены недостатки, компания-подрядчик обязалась проложить 3 км нового асфальтового слоя.
Как передает «Арменпресс», об этом сказал министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян, отвечая на вопрос депутата от фракции “Просвещенная Армения” Саргиса Алексаняна.
Депутат отметил, что спустя всего полгода после асфальтирования межгосударственной дороги М4 уже наблюдаются проблемы, на участке Баганис-Ноемберян-Кохб дороги появились трещины, есть разрушения.
Папикян отметил, что он лично побывал на указанном месте, конечно, нехорошо, что проделанная работа имеет недостатки. Но он напомнил, что еще с прошлого года действует принцип: “Если какая-либо дорожно-строительная компания свою работу делает с недостатками, и это становится очевидным либо в результате наших исследований, либо визуально, естественно, что происходит прокладка нового асфальта. В прошлом году было два подобных прецедента. Этот год не исключение, если будут подобные случаи, то строители все будут делать заново, а не исправлять только эту часть. У нас есть договоренность, будет установлен новый асфальт почти на 3 км” , - сказал министр