Մարտունի քաղաքի Կամոյի փողոցը  կհիմնանորոգվի պետական միջոցներով
ԳԱՎԱՌ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ :Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի քաղաքով անցնող Սեւան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհի 1,5­ կիլոմետրանոց հատվածը կհիմնանորոգվի պետական միջոցների հաշվին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Գեղարքունիքի մարզպետարանի քաղաքաշինության վարչության պետ Արմեն Զոհրաբյանը, ճանապարհի հիմնանորոգման նախահաշվային արժեքը կազմել է 652 միլիոն 202 հազար դրամ: Կասֆալտապատվի շուրջ 25 հազար 500 քառակուսի մետր մակերես ընդգրկող ճանապարհ, որից 12 հազար 300 քառակուսի մետրը կկազմի ճանապարհի երթեւեկելի մասը, իսկ 4200 քառակուսի մետր մակերս ասֆալտապատում կկատարվի մուտքերում եւ ուղիներում: Հիմնանորոգվող հատվածն ընդգրկում է Մարտունի քաղաքի Կամոյի փողոցը՝ սկսվելով Մարտունի գետի կամրջի մոտից եւ ավարտվելով Աբովյան փողոցի խաչմերուկում: Շինարարական մրցույթը գտնվում է ավարտական փուլում, իսկ աշխատանքները կմեկնարկեն մայիսի երկրորդ կեսին:

Улица Камо в городе Мартуни будет отремонтирована на государственные средства
1,5-километровый участок дороги Севан-Мартуни-Гетап, проходящей через город Мартуни Гегаркуникской области, будет отремонтирован за счет государственных средств.
Как сообщил «Арменпресс» начальник управления градостроительства администрации Гегаркуника Армен Зограбян, сметная стоимость ремонта дороги составила 652 млн 202 000 драмов. Будет заасфальтирован участок дороги около 25 500 кв / м, из которых 12 300 кв / м составит проезжая часть дороги, а 4 200 кв / м площади подъезды к дороге. Ремонтируемый участок включает улицу Камо в городе Мартуни, начиная от моста через реку Мартуни до пересечении с улицой Абовяна. Строительные работы начнутся во второй половине мая.