Հայաստանում հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 1401-ի. ապաքինվել է ևս 29, մահացել 2 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 62 նոր դեպք: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում: Հայաստանում ապրիլի 21-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 1401 է, արձանագրվել է մահվան 24 (ավելացել է ևս 2 դեպք) դեպք:
Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 13 հազար 929 թեստ։
Ապաքինված պացիենտների թիվն ավելացել է 29-ով, և բուժվածների թիվը դարձել է 609։ Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 768 պացիենտ:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ մահացողները եղել են 88 և 65 տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

Число подтвержденных в Армении случаев достигло 1 401, выздоровели еще 29 человек, скончались 2
В Армении зарегистрировано 62 новых случаев заражения коронавирусом. Как передает «Арменпресс», об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Армении. Общее число подтвержденных случаев коронавируса в Армении по состоянию на 11:00 21 апреля составило 1 401 человек. Зарегистрировано 24 летальных исхода (прибавились 2 случая).
Всего было проведено 13 929 тестов. Число выздоровевших пациентов увеличилось на 29, и общее число вылечившихся уже 609. На данный момент фактическое лечение получают 768 пациентов.
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что погибшие были пациенты 88 и 65 лет и имели сопровождающие хронические заболевания.