Հայաստանում կորոնավիրուսից բուժված քաղաքացիների թիվը հասել է 28-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդությունից բուժվել է ևս 10 քաղաքացի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Կրկնակի բացասական թեստով, ապաքինված դուրս է գրվել ևս 10 քաղաքացի: Այս պահին ապաքինված և դուրս գրված քաղաքացիների թիվը 28 է: Այս պահին ունենք կորոնավիրուսի 329 հաստատված դեպք, 28 բուժված քաղաքացի, 1 մահ: Այս պահին փաստացի բուժվողների թիվը 300 է»,- ասաց նախարարը:
Թորոսյանը հայտնեց, որ վարակվածներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, մյուսների կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Հայաստանում մարտի 27-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 329 է: Կորոնավիրուսից ապաքինվել է 28 քաղաքացի: Մեկ քաղաքացի մահացել է:

В Армении от коронавирусной болезни вылечились еще 10 человек. Как передает «Арменпресс», об этом в прямом эфире на своей странице в Facebook сказал министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
“С двойным отрицательным тестом выписались еще 10 граждан. На данный момент число выздоровевших и выписанных человек - 28. На данный момент у нас 329 подтвержденных случаев коронавируса, 28 выздоровевших, 1 смерть, фактическое лечение получают 300 пациентов”, - представил министр.
Торосян сообщил, что состояние одного из инфицированных крайне тяжелое, жизни других ничего не угрожает.
Общее число подтвержденных случаев коронавируса в Армении по состоянию на 10:00 27 марта составило 329, от короновирусного заболеваниия вылечились 28 человек, скончался один человек.