Հայաստանում կորոնավիրուսից բուժված քաղաքացիների թիվը հասել է 28-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդությունից բուժվել է ևս 10 քաղաքացի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Կրկնակի բացասական թեստով, ապաքինված դուրս է գրվել ևս 10 քաղաքացի: Այս պահին ապաքինված և դուրս գրված քաղաքացիների թիվը 28 է: Այս պահին ունենք կորոնավիրուսի 329 հաստատված դեպք, 28 բուժված քաղաքացի, 1 մահ: Այս պահին փաստացի բուժվողների թիվը 300 է»,- ասաց նախարարը:
Թորոսյանը հայտնեց, որ վարակվածներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, մյուսների կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Հայաստանում մարտի 27-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 329 է: Կորոնավիրուսից ապաքինվել է 28 քաղաքացի: Մեկ քաղաքացի մահացել է:

10 more patients recover from coronavirus in Armenia
YEREVAN, MARCH 27, ARMENPRESS. 10 more citizens have recovered from the novel coronavirus (COVID-19) in Armenia, Healthcare Minister Arsen Torosyan said live on Facebook.
“10 more citizens have recovered and were discharged from hospital after double testing. At this moment, the total number of citizens who recovered and were discharged is 28. As of now, we have 329 confirmed cases of coronavirus, 28 recovered citizens and 1 death case. Currently, the number of citizens undergoing treatment is 300”, the minister said.
He informed that one of the infected patients is in critical condition, but the lives of the others are not in danger.
According to the latest data, the number of coronavirus cases in Armenia is 329, 28 patients have recovered. 1 citizen, aged 72, has died on March 26.