Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 235-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 41 նոր դեպք:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերում հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսօր 41 նոր դեպք ունենք հաստատված, այս դեպքերի ծավալը և աշխարհագրությունը որոշակի անհանգստություններ է առաջացնում: Կոտայքի մարզի արտադրական ձեռնարկությունում, Երևանի Էրեբունի համայնքում գտնվող արտադրական ձեռնարկություններից մեկում է հայտնաբերվել կորոնավիրուսի վարակման դեպք: Մեր հիվանդների կորոնավիրուսի պոզիտիվ ախտորոշված անձանցից 235 անձանցից 26-ն ունեն թոքաբորբ, բայց նրանց վիճակը վերահսկելի է: Վարակվածների մեծ մասը ջերմություն չունի»,- ասաց Փաշինյանը
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել:Մարտի 21-ին արձանագրվել է ապաքինման երկրորդ դեպքը։

YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS. 41 new cases of coronavirus infection has been recorded in Armenia, ARMENPRESS reports Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said in a Facebook Live.
''Today we recorded 41 new cases and this number, also its geography are somehow concerning. A citizen working in a factory in Kotayk Province and a citizen working in a factory in Yerevan's Erebuni district have been tested positive for coronavirus. 26 out of 235 coronavirus patients have developed pneumonia but their health condition is under control. Most of the infected have normal body temperature'', Pashinyan said.
On March 16th, Armenia declared a nationwide state of emergency until April 14thto tackle the coronavirus situation.