Դիլիջանի ոլորանները ծանրաքաշ և կցորդիչով մեքենաների համար փակ են
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Դիլիջանի ոլորանները ծանրաքաշ և կցորդիչով մեքենաների համար փակ են: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
«Տեղեկացնում ենք, որ մարտի 18-ին՝ ժամը 9:45-ի դրությամբ, առատ ձյան պատճառով և եթևեկության անվտանգությունը ապահովելու նպատակով Դիլիջանի ոլորանները ծանրաքաշ և կցորդիչով մեքենաների համար փակ են: Ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին կատարում են մաքրման և աղով, ավազով մշակման աշխատանքներ»,- ասված է նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Дилижанский серпантин закрыт для грузовых автомобилей с большим весом и с прицепом
Дилижанский серпантин закрыт для грузовых автомобилей с большим весом и с прицепом. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Министерства территориального управления и инфраструктур Армении.
“Сообщаем, что по положению на 9:45 18-го марта из-за обильного снегопада и с целью обеспечения безопасности движения дилижанские повороты закрыты для грузовых автомобилей с большим весом и с прицепом. Дорожные строители проводят работы по очистке и обработке дорог солью и песком”, - говорится в сообщении министерства.