Բռնցքամարտիկ Անի Հովսեփյանը մեծ սպասելիքներ ունի Լոնդոնի ՕԽ վարկանիշային մրցաշարից
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտի կանանց ընտրանու անդամ Անի Հովսեփյանը մեծ ակնկալիքներ ունի Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշարից:
«Շատ լավ մարզավիճակում եմ, և դեռևս վերջին նախապատրաստական աշխատանքներն ենք տանում: Առաջին անգամ է, որ մասնակցում եմ Օլիմպիական խաղերի համար վարկանիշային մրցաշարի»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հովսեփյանը:
Նա շեշտեց, որ իր համար առանձնակի պատասխանատվություն է Հայաստանը ներկայացնել այս մրցաշարում: «Լիահույս եմ, որ միջազգային այս մրցաշարում սպասելիքներս կարդարանան»,-ասաց նա:
Լոնդոնի մրցաշարին կմասնակցեն Կորյուն Սողոմոնյանը՝ 52 կգ, Արթուր Բազեյանը՝ 57 կգ, Հովհաննես Բաչկովը՝ 63 կգ, Գուրգեն Մադոյանը՝ 69 կգ, Արման Դարչինյանը՝ 75 կգ, Գոռ Ներսիսյանը՝ 81 կգ, Նարեկ Մանասյանը՝ 91 կգ, Գուրգեն Հովհաննիսյանը՝ +91կգ: Կանանց պայքարում հանդես կգան Անուշ Գրիգորյանը՝ 51կգ և Անի Հովսեփյանը՝ 69 կգ:
Լոնդոնումկայանալիքմրցաշարըկմեկնարկիմարտի 14-ինևկեզրափակվի 24-ին:Բացիայս,բռնցքամարտիկներըևսմեկհնարավորությունկունենանպայքարելուԽաղերիուղեգրիհամարավելիուշ՝արդենՓարիզում:

У боксера Ани Овсепян большие ожидания от рейтингового турнира ОИ в Лондоне
Член женской сборной Армении по боксу Ани Овсепян имеет большие ожидания от рейтингового турнира Олимпийских игр в Лондоне.
“Я в очень хорошей форме, мы пока ведем последние подготовительные работы. Я впервые участвую в рейтинговом турнире Олимпийских игр”, - сказала Овсепян в беседе с журналистами.
Как сообщает «Арменпресс», она подчеркнула, что для нее большая ответственность представлять Армению на этом турнире. “Я полна надежд, что мои ожидания от этого международного турнира оправдаются”, - сказала она.
В лондонском турнире примут участие Корьюн Согомонян (52 кг), Артур Базеян (57 кг), Оганес Бачков (63 кг), Гурген Мадоян (69 кг), Арман Дарчинян (75 кг), Гор Нерсисян (81 кг), Нарек Манасян (91 кг), Гурген Оганесян (+91 кг). В борьбе между женщинами выступят Ануш Григорян (51 кг) и Ани Овсепян (69 кг).
Турнир в Лондоне стартует 14-го марта и завершится 24-го. Кроме того, у боксеров будет еще одна возможность побороться за путевки на матчах в Париже.