Ավարտվել է Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցը Վրաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավարտվել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցը Վրաստան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը:
«Երկու երկրների վարչապետերը քննարկումները շարունակել են նաև ոչ ֆորմալ ձեւաչափով:
Վարչապետերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել քաղաքացիների փոխայցերի ընթացակարգերի դյուրացման շուրջ: Անդրադարձ են կատարել նաև բեռնափոխադրումների հետ կապված խնդիրների կարգավորմանը»,- գրել է Գևորգյանը:
Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիայի, նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի, խորհրդարանի ղեկավար Արչիլ Թալակվաձեի, Համայն Վրաստանի Կաթողիկոս-Պատրիարք Իլյա Երկրորդի հետ: Այցի շրջանակներում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպել է նաև Վրաստանի հայ համայնքի հետ:

Завершился официальный визит Никола Пашиняна в Грузию
Завершился официальный визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Грузию. Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворгян.
“Премьер-министры обеих стран продолжили обсуждения и в неформальном формате.
Премьер-министры договорились об упрощении процедур взаимных визитов граждан. Стороны коснулись также и урегулирования проблем, связанных с грузоперевозками” , - написала Геворкян.
В рамках официального визита в Грузию премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился с премьер-министром Грузии Гиоргием Гахария, президентом Саломе Зурабишвили, главой парламента Арчилом Талаквадзе, Католикосом Патриархом Всея Грузии Илией II. В рамках визита премьер-министр Пашинян встретился также и с армянской общиной Грузии.