Զարեհ Սինանյանը աշխատանքային այցով գտնվում է Վրաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Վրաստանի Հանրապետություն:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ 5-օրյա այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը կհանդիպի Վրաստանի խորհրդարանի հայազգի պատգամավորների, Հաշտության և քաղաքացիական հավասարության հարցերով պետնախարար Քեթևան Ցիխելաշվիլու, Սամցխե-Ջավախքի նահանգապետ Բեսիկ Ամիրանաշվիլու հետ:
Թբիլիսիում, Ախալցխայում և Ախալքալաքում Զարեհ Սինանյանը կայցելի հայկական գիտական, կրթական, մշակութային կենտրոններ, դպրոցներ, եկեղեցիներ, հանդիպումներ կունենա հայ համայնքի, ԶԼՄ ներկայացուցիչների հետ, կլինի գյուղական համայնքներում:

High Commissioner for Diaspora Affairs of Armenia is in Georgia on working visit
YEREVAN, FEBRUARY 1, ARMENPRESS. High Commissioner for Diaspora Affairs of Armenia Zareh Sinanyan is in Georgia on a working visit.
ARMENPRESS reports during his 5-day visit Sinanyan will meet with the Armenian MPs of the Georgian parliament, State Minister for Reconciliation and Civic Equality of Georgia KetevanTsikhelashvili and Governor of Samtskhe-Javakhetiregion Besik Amirkhanashvili.
The High Commissioner for Diaspora Affairs of Armenia will visit Armenian scientific, educational, cultural centers, schools and churches in Tbilisi, Akhaltska and Akhalkalakiand will meet the representatives of the Armenian community.