Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Արցախի խորհրդարանական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 12-ին հանդիպում է ունեցել «Ազատ Հայրենիք», Արցախի ժողովրդավարական եւ «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ եւ քննարկել 2020 թվականի պետական բյուջեի նախագծի հետ կապված հարցեր: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահը կարեւորել է նման խորհրդակցությունները՝ դրանք համարելով արդյունավետ տարբեր ծրագրեր կյանքի կոչելու տեսանկյունից:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh holds meeting with representatives of parliamentary parties
STEPANAKERT, DECEMBER 12, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on December 12 held a meeting with the representatives of the "Azat Hayreniq", Artsakh Democratic and "ARF-Dashnaktsoutyun" parties to discuss issues related to the 2020 draft state budget, the Presidential Office told Armenpress.
The President highlighted such consultations qualifying them efficient from the viewpoint of implementing various programs.
Parliament Speaker Ashot Ghoulyan, minister of state Grigory Martirosyan and other officials took part in the meeting.