Մեր քաղաքական թիմը պատրաստվում է ստուգումներ իրականացնել մինչև 1991 թվական. Էդուարդ Աղաջանյան
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իշխանական քաղաքական թիմը պատրաստվում է ստուգումներ իրականացնել մինչև 1991 թվական: Այդ մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը:
«Մենք կփորձենք բացահայտել բոլոր այն ապօրինություններն՝ առնվազն հանրային հնչեղություն ունեցող այն ապօրինությունները, որոնք մինչ օրս հանրության մեջ որոշակի հարցեր են առաջացնում ու դրանց պատասխանները մեր հանրությունը չունի», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց Աղաջանյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք կառավարությունը ստուգումներ կանի նաև Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կառավարման ժամանակահատվածի դեպքում:
Էդուարդ Աղաջանյանի խոսքով՝ արխիվացման գործընթաց կա ու, հաշվի առնելով, որ փաստաթղթերի հասանելիության խնդիր կառաջանա ու այս պահին նույնիսկ շատ ավելի թարմ քրեական գործերի շրջանակներում հասանելիության խնդիր կա, դա բարդ գործընթաց կլինի:
«Բայց մեր քաղաքական թիմի նպատակներից մեկը հենց դա է ու մենք մինչև վերջ գնալու ենք ճշմարտության բացահայտման ուղղությամբ», - ասաց վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը:

YEREVAN, DECEBER 5, ARMENPRESS. The government will scrutinize all alleged crimes and events that have happened since 1991 and which still “cause certain questions among the society”, Chief of Staff of the Pashinyan administration Eduard Aghajanyan told reporters when asked if the inspections into alleged wrongdoings will also cover the years of Levon Ter Petrosyan’s presidency.
Aghajanyan, however, noted that the process will be a difficult one due to a problem of accessibility to documents, which they even face when dealing with more recent cases.
“But this is one of our political team’s goals and we will head till the end in the direction of revealing the truth,” he said.