Աննա Հակոբյանը հանդիպել է Լիտվայի նախկին նախագահ Դալիա Գրիբաուսկայտեին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսլանդիա կատարած այցի ընթացքում նոյեմբերի 19-ին ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը մասնակցել է «Ռեյկյավիկի գլոբալ Ֆորում. կին առաջնորդներ» խորագրով խորհրդաժողովին, որի բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես են եկել Իսլանդիայի վարչապետ Կատրին Յակոբսդոթիրը (Katrín Jakobsdóttir) և Իսլանդիայի խորհրդարանի խոսնակ Ստեինգրիմուր Սիգֆուսոնը (Steingrímur J. Sigfússon): Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, խորհրդաժողովի շրջանակում Աննա Հակոբյանը առանձնազրույց է ունեցել Լիտվայի պաշտոնաթող նախագահ Դալիա Գրիբաուսկայտեի (Dalia Grybauskaitė) հետ։ Զրույցի ընթացքում երկուստեք կարևորվել է կանանց լիարժեք ներգրավվածությունը հասարակական-քաղաքական գործընթացներում։ Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել համապատասխան ծրագրեր մշակել այդ ուղղությամբ համատեղ աշխատանքներ իրականացնելու վերաբերյալ։
Նույն օրը վարչապետի տիկինը հանդիպել է «Կին քաղաքական առաջնորդների գլոբալ ֆորումի» խորհրդի նախագահ Հաննա Բիրնա Կրիստիանսդոթիրի հետ (Hanna Birna Kristjánsdóttir): Զրուցակիցները քննարկել են հնարավոր համագործակցության հեռանկարները, անդրադարձել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ծրագրերի։ Ռեյկյավիկում տեղի ունեցած խորհրդաժողովի ընթացքում տիկին Հակոբյանը մասնակցել է նաև «Համագործակցության լավագույն օրինակները» խորագիրը կրող աշխատանքային ճաշին:

YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. Anna Hakobyan, spouse of the Armenian prime minister, chairwoman of the Board of Trustees of My Step and City of Smile charitable foundations, participated in the Reykjavik Global Forum-Women Leaders during a visit in Iceland on November 19, Mrs. Hakobyan’s Office told Armenpress.
At the Forum Prime Minister of Iceland Katrín Jakobsdóttir and Speaker of Parliament Steingrímur J. Sigfússon delivered opening remarks.
On the sidelines of the Forum, the Armenian PM’s wife had a private talk with former President of Lithuania Dalia Grybauskaitė during which they highlighted women’s engagement in the public and political processes. The sides expressed readiness to develop respective projects on this direction and carry out joint works.
On the same day Mrs. Hakobyan met with Chairwoman of the Board of the Women Political Leaders Global Forum Hanna Birna Kristjánsdóttir. The sides discussed the possible cooperation prospects, as well as a number of programs of mutual interest.