Նոյեմբերի 13-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅՄԵԲՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ նոյեմբերի 13-ին, ՀՀ ԱԺ-ում կշարունակվի հերթական քառօրյա նիստը: Իր աշխատանքները կշարունակի արդյունաբերական արտադրանքի ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարին, այդ թվում՝ մտավոր սեփականության իրավունքների պաշտպանության խնդիրներին նվիրված համաժողովը:
Շրջակա միջավայրի նախարարի տեղակալ Վարդան Մելիքյանը հրավիրված մամուլի ասուլիսում կանդրադառնա անտառահատումների ռիսկերին, կներկայացնի անտառվերականգնման աշխատանքները:
Լրագրողների հետ կհանդիպի Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵԱՏՀ) տեղեկատվական-հաղորդակցական տեխնոլոգիաների, ինֆորմատիզացիայի և ներքին շուկաների նախարար Կարինե Մինասյանը:
Գրականագետները, գիտնականները, դասախոսները, կրթության ոլորտի մասնագետները հանդես կգան մամուլի ասուլիսով:
Նրանք իշխանություններին և ուսանողությանն կոչ կանեն՝ կապված հայագիտական առարկաները բուհերում ոչ պարտադիր դարձնելու մասին օրինագծի հետ:
Հանրային խորհրդի քաղաքացիական հասարակության զարգացման հարցերի հանձնաժողովը կքննարկի LIVEnews.am կայքի լրագրող Թագուհի Ասլանյանի դիմումը:
«ԿԻՆ» 16-րդ միջազգային կինոփառատոնի շրջանակում կկայանա «Կինը և կինեմատոգրաֆիան» թեմայով ավանդական կլոր սեղան-քննարկում:

Мероприятия предстоящие 13 ноября
Работу продолжит форум по борьбе с незаконным оборотом промышленной продукции и по вопросам защиты прав интеллектуальной собственности.
Заместитель министра окружающей среды Вардан Меликян на созываемой пресс-конференции коснется рисков лесных вырубок, представит работы по лесовосстановлению.
С журналистами встретится член коллегии (министр) по внутренним рынкам, информатизации, информационно-коммуникационным технологиям Евразийской экономической комиссии Карине Минасян.
Литературоведы, ученые, преподаватели, специалисты сферы образования выступят на пресс-конференции. Они обратятся к властным структурам и к студентам в связи с законопроектом о необязательности арменоведческих предметов в вузах.
Комиссия общественного совета по вопросам развития гражданского общества обсудит заявление журналиста сайта LIVEnews.am Тагуи Асланян.
В рамках XVI Международного кинофестиваля “Женщина” состоится традиционный круглый стол на тему “Женщина и кинематография”.