Դեվին Նունյեսը կոչ է արել Դոնալդ Թրամփի վարչակազմին ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Հետախուզության հարցերով մշտական հանձնաժողովի անդամԴեվինՆունյեսը կոչ է արել ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի բոլոր անդամներին և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմին պաշտոնապես ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Հայ դատի հանձնախումբը ԴեվինՆունյեսի կոչը տեղադրել է «Թվիթեր»-ի իր էջում:
«Կոչ եմ անում Կոնգրեսի բոլոր անդամներին, ինչպես նաև Թրամփի վարչակազմին ՝ պաշտոնապես ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, որը 20-րդ դարի ամենաանխիղճ հանցագործություններից մեկն է»,- ասել է Նունյեսը:
Դեվին Նունյեսը2015-ից 2019 թվականի հունվարը զբաղեցրել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Հետախուզության հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը:
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի կանոնակարգային հանձնաժողովը հաստատել է Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևը և այն ուղարկել Պալատի քննարկմանն ու քվեարկությանը: 2019 թ. հոկտեմբերի 29-ին ԱՄՆ Կոնգրեսի ներկայացուցիչների պալատում քվեարկության է դրվելու Հայոց ցեղասպանության ճանաչման բանաձևը (H. RES. 296):

Devin Nunes urges Trump Administration to officially recognize the Armenian Genocide
YEREVAN, OCTOBER 29, ARMENPRESS. Member of the US House Permanent Select Committee on Intelligence Devin Nunes urged all members of the US Congress and the Trump Administration to officially recognize the Armenian Genocide.
“I strongly urge all Members of Congress as well as the Trump Administration to officially recognize the Armenian Genocide, one of the most unconscionable crimes of the 20th century”, Devin Nunes said on Twitter.
Devin Nunes served as chair of the United States House Permanent Select Committee on Intelligence from 2015 to January 2019.
House Rules Committee has cleared the Armenian Genocide Resolution (H.Res. 296) for vote of the full House of Representatives. For the first time in more than 30 years, the U.S. House of Representatives is set to hold the up-or-down vote on the Armenian Genocide Resolution (H.Res.296) on Tuesday, October 29th.