Շրջակա միջավայրի նախարարությունում սպասվում են կրճատումներ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության նախատեսվող կառուցվածքային փոփոխություններից հետո կառույցում էական կրճատումներ կլինեն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախարար Էրիկ Գրիգորյանը:
«Կառավարության առաջիկա նիստում կներկայացնենք նախարարության կառուցվածքի փոփոխությունը, կառուցվածքը վերանայվում է, այլ տեսք կունենա: Ընդունումից հետո էական կրճատում ենք նախատեսում նախարարությունում: Կրճատումները կլինեն այն ուղղությամբ, որ համակարգն աշխատի առավել արդյունավետ»,-ասաց նախարարը:
Նա շեշտեց` փոփոխության փիլիսոփայությունն այն է, որ պետական համակարգում աշխատակիցներն աշխատեն այն ծանրաբեռնվածությամբ և այնպիսի վարձատրությամբ, որը համահունչ կլինի մասնավոր սեկտորին:

В Министерстве окружающей среды ожидаются сокращения
После планируемых структурных изменений в структуре Министерства окружающей среды Армении будут существенные сокращения. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал министр Эрик Григорян.
“На ближайшем заседании правительства мы представим изменения в структуре министерства, структура пересматривается, она будет выглядеть иначе. После их принятия мы в министерстве планируем существенное сокращение. Сокращения будут такими, чтобы система работала эффективнее”, - сказал министр.
Он подчеркнул, что философия изменения заключается в том, чтобы сотрудники государственной системы работали с той нагрузкой и такой оплатой, которая будет созвучна частному сектору.