Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Նուբար Աֆեյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հոկտեմբերի 16-ին ն ընդունել է ամերիկահայ գործարար և բարեգործ Նուբար Աֆեյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից, զրուցակիցները կարևորել են «Գլոբալ ինովացիոն ֆորում 2019. Փոխակերպելով բանականությունը» միջոցառման մեկնարկը Հայաստանում, որը մի հարկի տակ է համախմբել գիտական ու տեխնոլոգիական աշխարհի առաջատար մասնագետներին ու գործարարներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի գիտատեխնոլոգիական առաջանցիկ զարգացման և երկրում նորարարությունների կիրառման հարցեր:  Այս համատեքստում հատուկ անդրադարձ է կատարվել արհեստական բանականությանը և Հայաստանի` այս ոլորտում առաջատար երկիր դառնալու հնարավորություններին:
Քննարկվել է նաև հայության գիտական ներուժի, մասնագիտական հմտությունների և գործարար ցանցի օգտագործումը՝ ի նպաստ Հայաստան-Սփյուռք փոխգործակցության ամրապնդման:

YEREVAN, OCTOBER 17, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan on October 16 received American-Armenian entrepreneur and philanthropist Noubar Afeyan, the deputy PM’s Office told Armenpress.
The meeting participants highlighted the launch of the “Global Innovation Forum 2019: Transforming Intelligence” in Armenia which gathered the leading specialists of the scientific and technological world and businessmen.
At the meeting deputy PM Avinyan and Noubar Afeyan discussed issues relating to Armenia’s scientific-technological progressive development and use of innovations in the country. In this context they specifically touched upon the artificial intelligence and Armenia’s opportunities to become a leading country in this sphere.
The use of Armenians’ scientific potential, professional skills and business network for the benefit of the Armenia-Diaspora mutual partnership was also discussed.