Իսրայելը հարվածներ Է հասցրել Լիբանանում պաղեստինցի արմատականների դիրքերին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի զինված ուժերն օգոստոսի 26-ին անօդաչուների միջոցով հարվածներ են հասցրել Պաղեստինի ազատագրման ժողովրդական ճակատ - Գլխավոր հրամանատարություն արմատական խմբավորման դիրքերին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է An Nahar թերթը:
Թերթի տվյալներով՝ գրոհի են ենթարկվել խմբավորման դիրքերը Լիբանանի արեւելքում Զահլե քաղաքի (Բեքաայի նահանգ Սիրիայի սահմանի մոտ) մերձակայքում: որպես շիաների «Հըզբոլլահի» դաշնակից հանդես եկող խմբավորման ներկայացուցիչը հրատարակությանը հայտարարել Է, որ իսրայելական անօդաչուները հասցրել են առնվազն երեք հարված: Նրա խոսքով՝ տուժածներ չկան, հասցվել Է սոսկ նյութական վնաս:
Ավելի վաղ Լիբանանի բանակի հրամանատարությունը հայտնել Է, որ օգոստոսի լույս 25-ի գիշերը ծովի կողմից Բեյրութի հարավային ծայրամասի երկինք Է ներխուժել երկու իսրայելական անօդաչու, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: Израиль нанес удары по позициям палестинских радикалов в Ливане
Силы Израиля нанесли в понедельник с помощью беспилотников удары по позициям радикальной группировки Народный фронт освобождения Палестины - Главное командование (НФОП-ГК) в Ливане. Как передает Арменпресс, об этом сообщила газета An Nahar.
По ее данным, атаке подверглись позиции НФОП-ГК близ города Захла на востоке Ливана (провинция Бекаа у границы с Сирией). Представитель группировки, выступающей союзником шиитской "Хезболлах", заявил изданию, что израильские беспилотники нанесли не менее трех ударов. По его словам, пострадавших нет, нанесен лишь материальный ущерб.
Ранее командование ливанской армии сообщило, что в ночь на воскресенье в небо над южной окраиной Бейрута вторглись со стороны моря два израильских беспилотника.