Apple-ը 1 մլն դոլար Է առաջարկում iPhone-ում խոցելիություն գտնելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple ընկերությունը կիբեռանվտանգության բնագավառի մասնագետներին մինչեւ 1 մլն դոլար Է առաջարկում iPhone-ում խոցելիություն գտնելու համար: Ինչպես հայտնել Է Reuters գործակալությունը, այդ մասին ընկերությունը հայտարարել Է Լաս Վեգասում կայացած Black Hat Security Conference խորհրդաժողովում:
Apple-ում նշել են, որ առաջարկությունն ակտուալ Է բոլոր մասնագետների համար: Խոցելիություն են փնտրելու նաեւ Mac-ի ծրագրային ապահովման մեջ եւ այլ համակարգերում: Այս աշխատանքի համար ընկերությունը նաեւ պատրաստ Է վճարել հոնորարներ, ամեն ինչ կախված Է լինելու արդյունքների կարեւորությունից: Ավելի վաղ Apple-ը պարգեւավճար Էր առաջարկում միայն հրավիրված մասնագետներին, որոնք խոցելություններ Էին փնտրում իր հեռախոսներում եւ ռեզերվային ամպային պատճեններում: Ընկերության կողմից նման աշխատանքի համար տրված ամենամեծ հոնորարը կազմել Է 200 հազար դոլար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Apple предлагает $1 млн за выявление уязвимостей в iPhone
Компания Apple предлагает специалистам в области кибербезопасности до $1 млн за обнаружение уязвимостей в iPhone. Как сообщает агентство Reuters, об этом компания заявила на прошедшей в Лас-Вегасе конференции Black Hat Security Conference.
"Приз в размере $1 млн. будет выплачиваться только за удаленный доступ к ядру iPhone, без каких-либо действий со стороны владельца телефона", - отмечает агенство, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
В Apple отметили, что предложение актуально для всех специалистов. Уязвимости будут искать и в программном обеспечении Mac и других системах. За эту работу компания также готова выплачивать гонорары, все будет зависеть от важности результатов.
Ранее Apple предлагала вознаграждение только приглашенным специалистам, которые искали уязвимости в ее телефонах и резервных облачных копиях. Самый большой гонорар от компании за такую работу составил $200 тыс.