Warner Bros.-ում Մայլո Վենտիմիլիային «ծեր» են համարել Բեթմենի դերի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կինոդերասան Մայլո Վենտիմիլիան խոստովանել Է, որ Warner Bros. ստուդիան իրեն «չափազանց ծեր» Է համարել Բեթմենի դերի համար: Այդ մասին 42-ամյա դերասանն օգոստոսի 7-ին պատմել Է SiriusXM ռադիոկայանի եթերում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Դերասանը հայտարարել Է, որ ինքը միշտ Էլ ցանկացել Է Էկրանին մարմնավորել որեւիցե գերհերոսի: Նա իր գործակալներին խնդրել Է ուսումնասիրել այդ տարբերակներն՝ ընդգծելով, որ հատկապես կցանկանար խաղալ Բեթմենին: «Նրանք տեղեկություններ հավաքեցին եւ պատասխան տվեցին, որ ես, իբր, չափազանց ծեր եմ: Ես հիասթված Էի»,- պատմել Է Վենտիմիլիան:
Դրա հետ մեկտեղ նա հայտարարել Է, որ 33-ամյա բրիտանացի դերասան Ռոբերտ Փաթինսոնը հիանալի Է կատարել Բեթմենի դերը: «Ռոբերտ Փաթինսոնը հրաշալի դերասան Է»,- հավելել Է Վենտիմիլիան: Մայլո Վենտիմիլիան նկարահանվել Է գրեթե 70 ֆիլմերում եւ հեռուստասերիալներում: Դրանցից ամենահայտնիներն են՝ «Այդ մենք ենք» (This Is Us, с 2016) սերիալը եւ «Քրիդ 2»(Creed 2, 2018) ժապավենը: Բեթմենի մասին պատկերապատումների հերոսին տարբեր ժամանակներում Էկրանին մարմնավորել են դերասաններ Մայքլ Քիթոնը, Վել Քիլմերը, Ջորջ Քլունին, Քրիստան Բեյլը եւ Բեն Աֆլեքը: Քիթոնը, երբ նա խաղացել Է այդ դերը, եղել Է 38 տարեկան, Քիլմերը՝ 36, Քլունին՝ 36, Բեյլը՝ 31: Աֆլեքը դարձել Է ամենատարեց Բեթմենը 44 տարեկանում: Նոր «Բեթմենի» ցուցադրումը լայն Էկրանին պլանավորվում Է 2021 թվականին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Warner Bros. сочли Майло Вентимилью "старым" для роли Бэтмена
Киноактер Майло Вентимилья признался, что студия Warner Bros. сочла его "слишком старым" для роли Бэтмена. Об этом 42-летний актер рассказал в среду в эфире радиостанции SiriusXM.
Актер заявил, что ему всегда хотелось воплотить на экране образ какого-нибудь супергероя. Он попросил своих агентов изучить такие варианты, подчеркнув, что особенно хотел бы сыграть Бэтмена. "Они навели справки и передали ответ, что я, мол, слишком стар. Я был разочарован", - рассказал Вентимилья.
Вентимилья при этом заявил, что 33-летний британский актер Роберт Паттинсон прекрасно справится с ролью Бэтмена. "Роберт Паттинсон - это изумительный актер. Я буду очень за него болеть", - добавил Вентимилья.
Майло Вентимилья снялся в почти 70 фильмах и телесериалах. Самыми известными из них являются сериал "Это мы" (This Is Us, с 2016) и лента "Крид-2" (Creed 2, 2018),сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Образ героя комиксов про Бэтмена в разное время воплощали на экране актеры Майкл Китон, Вэл Килмер, Джордж Клуни, Кристиан Бэйл и Бен Аффлек. Китону, когда он играл эту роль, было 38 лет, Килмеру - 36, Клуни - 36, а Бэйлу - 31 год. Аффлек стал самым "пожилым" Бэтменом в 44 года.