ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետն ու ԱՀ պաշտպանության նախարարն Արցախում այցելել են առաջնագիծ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության ծրագրի շրջանակում աշխատանքային այցով պաշտպանության բանակում գտնվող ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը, ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ, օգոստոսի 1-ին այցելել է հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մշտական տեղակայման վայր և առաջնագիծ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետը տեղում ծանոթացել է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը, կատարված ինժեներա-ամրաշինական աշխատանքներին, հետաքրքրվել դիրքապահների սոցիալ-կենցաղային պայմաններով, սննդի որակով, ուսումնասիրել ներդրված նորագույն սարքավորումներն ու զինատեսակները:
Այցի ավարտին գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ու գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանը հետևել են նաև հրետանային զորամասերից մեկի հետ անցկացվող զորախաղերի ընթացքին և քննարկել ռազմական համագործակցության և գործողությունների համադրման հետագա անելիքները:

Начальник Генштаба ВС Армении и министр обороны Арцаха посетили передовую линию
В рамках программы военного сотрудничества двух армянских республик начальник Генштаба ВС РА, генерал-лейтенант Артак Давтян, находящийся с рабочим визитом в армии обороны Арцаха, в сопровождении министра обороны, командующего АО, генерал-майора Карена Абраамяна 1 августа посетил место постоянной дислокации одной из воинских частей южного направления и передовую линию.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе МО Республики Арцах, начальник Генштаба ВС РА на месте ознакомился с оперативно-тактической ситуацией, проведенными инженерно-строительными работами, поинтересовался социально-бытовыми условиями военнослужащих, качеством питания, изучил внедренное новейшее оборудование и виды оружия.
В конце визита генерал-лейтенант Артак Давтян и генерал-майор Карен Абрамян наблюдали за ходом военных учений с одной из артиллерийских воинских частей и обсудили дальнейшие действия по совмещению и военному сотрудничеству.