ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետն ու ԱՀ պաշտպանության նախարարն Արցախում այցելել են առաջնագիծ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության ծրագրի շրջանակում աշխատանքային այցով պաշտպանության բանակում գտնվող ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը, ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ, օգոստոսի 1-ին այցելել է հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մշտական տեղակայման վայր և առաջնագիծ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետը տեղում ծանոթացել է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը, կատարված ինժեներա-ամրաշինական աշխատանքներին, հետաքրքրվել դիրքապահների սոցիալ-կենցաղային պայմաններով, սննդի որակով, ուսումնասիրել ներդրված նորագույն սարքավորումներն ու զինատեսակները:
Այցի ավարտին գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ու գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանը հետևել են նաև հրետանային զորամասերից մեկի հետ անցկացվող զորախաղերի ընթացքին և քննարկել ռազմական համագործակցության և գործողությունների համադրման հետագա անելիքները:

Chief of General Staff of Armenian Armed Forces, defense minister of Artsakh visit frontline
STEPANAKERT, AUGUST 2, ARMENPRESS. Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia, Lieutenant-General Artak Davtyan on August 1 visited the permanent location site of one of the military units of Artsakh’s Defense Army located in southern direction and a frontline.
The visit was taking place on the sidelines of the military cooperation program between the two Armenian republics.
Artak Davtyan was accompanied by defense minister of Artsakh, Defense Army commander, Major-General Karen Abrahamyan, the ministry told Armenpress.
Mr. Davtyan got acquainted with the combat situation, the engineering-fortification works carried out so far, the conditions of soldiers, quality of food and observed the newly installed equipment and types of weapons.
At the end of the visit Lieutenant-General Artak Davtyan and Major-General Karen Abrahamyan also watched the process of military games and discussed military cooperation issues.