Ucom-ն ավարտել է դրամային և դոլարային պարտատոսմերի տեղաբաշխումը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՄԵՆՊՐԵՍ: Ucom ընկերությունն «Արմենբրոկ» ներդրումային ընկերության օժանդակությամբ ավարտել է 11% տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ դրամային և 7,5% տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխման գործընթացը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին Ucom ընկերությունից, Ucom պարտատոմսերի ձեռքբերման գործընթացին մասնակցել են ավելի քան 200 անհատներ և կազմակերպություններ, որոնց թվում՝ կենսաթոշակային և ներդրումային ֆոնդեր, բանկային, ներդրումային և բարձր տեխնոլոգիական ոլորտները ներկահացնող կազմակերպություններ։
«Այս հետաքրքրությունն ու վստահությունը Ucom ընկերության նկատմամբ պարտավորեցնող է։ Պարտատոմսերի թողարկումը նոր մարտահրավեր էր մեզ համար, ինչի առաջին քայլը պատվով հաղթահարեցինք։ Ucom-ը կշարունակի իր ակտիվ մասնակցությունն ունենալ կապիտալի շուկայում՝ դրանով նաև ուժեղացնելով և ամրապնդելով իր դիրքը Հայաստանում», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ հաջողությամբ ավարտվեց Ucom ընկերության առաջին կորպորատիվ պարտատոմսերի թողարկումը: Թողարկմանը մասնակցեցին բազմաթիվ անհատներ և կազմակերպություններ և հուսով ենք, որ այս ակտիվությունը կշարունակվի Հայաստանի ֆոնդային բորսայում, որտեղ ներդրողները հնարավորություն կունենան մարման ժամկետից շուտ վաճառել, իսկ այն ներդրողները, որոնք չհասցրեցին մասնակցել թողարկման գործընթացին, ձեռք բերել իրենց պարտատոմսերը», - ասել է «Արմենբրոկ» ներդրումային ընկերության գլխավոր տնօրեն Արամ Կայֆաջյանը։
Հավելենք, որ պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկի ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից և հասանելի է https://www.ucom.am/hy/personal/best-deals/bond հղումով։

Ucom completes placement of AMD and USD bonds
YEREVAN, JULY 17, ARMENPRESS. With the support of "Armenbrok" investment company Ucom has completed the placement of AMD bonds with an annual coupon yield of 11% and USD bonds with an annual coupon yield of 7.5%. Over 200 individuals and organizations, including pension and investment funds, banking, investment and high-tech organizations, were among the purchasers of Ucom bonds, Ucom told Armenpress.
“Such interest and trust in Ucom are really obliging. The issue of bonds was a new challenge for us, the first phase of which we completed with honor. Ucom will continue to actively participate in the capital market, thereby also strengthening its position in Armenia”, said Hayk Yesayan, the Co-founder and Director General at Ucom.
“I am pleased to announce that the issue of the first corporate bonds of Ucom has been successfully completed. Many individuals and organizations took part in the issue and we hope that this active involvement will continue on the Armenian stock exchange, where investors will be able to sell their bonds ahead of maturity date, and those investors, who did not have the chance to participate in the issue process, will be able to purchase their bonds”, said Aram Kaifajyan, Director General at "Armenbrok" investment company.
It should be added that the announcement of the bonds’ public offer was registered with the Central Bank of Armenia and is available at https://www.ucom.am/hy/personal/best-deals/bond.