Կրեմլը մանրամասներ է հաղորդել Պուտին-Փաշինյան հեռախոսազրույցից
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական Կրեմլը մանրամասներ է հաղորդել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև հուլիսի 5-ին տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր՝ հաշվի առնելով կառույցում Հայաստանի ներկայիս նախագահությունը:
«Մասնավորապես, Պուտինը և Փաշինյանը քննարկել են հոկտեմբերի 1-ին Երևանում ծրագրված Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստի նախապատրաստական աշխատանքները, ինչպես նաև ԵԱՏՄ արտաքին կապերի ընդլայնման հեռանկարները»,- ասվում է Կրեմլի հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է նաև, որ քննարկվել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության շրջանակում համագործակցության հարցը:

YEREVAN, JULY 5, ARMENPRESS. Kremlin has released details from the telephone conversation held between Russian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on July 5, reports Armenpress.
During the phone talk the two leaders discussed the mutual partnership within the Eurasian Economic Union (EAEU), taking into account Armenia’s current chairmanship in the structure.
“In particular, Putin and Pashinyan discussed the preparation works of the upcoming session of the Supreme Eurasian Economic Council to take place in Yerevan on October 1, as well as the prospects of expanding the EAEU foreign ties”, the Kremlin said in a statement.
The cooperation within the Collective Security Treaty Organization (CSTO) was also discussed during the phone talk.