Արտակ Ապիտոնյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցչի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արտակ Ապիտոնյանը հունիսի 25-ին  Վիեննայում հանդիպեց ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցիչ Հարլեմ Դեզիրին (Harlem Désir):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, զրուցակիցները բարձր գնահատեցին ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակի և ՀՀ համապատասխան պետական մարմինների միջև հաստատված սերտ և արդյունավետ համագործակցությունը, երկրում խոսքի և մամուլի ազատության ապահովման ուղղությամբ կառավարության կողմից ձեռնարկվող ջանքերը:
Արտակ Ապիտոնյանը վերահաստատեց Հայաստանի կառավարության հանձնառությունը շարունակելու ժողովրդավարության ամրապնդմանն ուղղված բարեփոխումները՝ այդ համատեքստում կարևորելով ազատ մամուլի դերակատարումը: Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին Հայաստանի և միջազգային կառույցների միջև համագործակցության վերաբերյալ և երկուստեք ընդգծեցին այդ ուղղությամբ արդյունավետության հետագա բարձրացման կարևորությունը:

Артак Апитонян встретился с представителем ОБСЕ по вопросам свободы прессы
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения Артак Апитонян 25 июня в Вене встретился с представителем ОБСЕ по вопросам свободы прессы Харлемом Дезиром (HarlemDésir).
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, собеседники высоко оценили тесное и эффективное сотрудничество между офисом представителя ОБСЕ по вопросам свободы прессы и соответствующими государственными органами Армении и усилия правительства по обеспечению свободы слова и прессы в стране.
Артак Апитонян подтвердил приверженность правительства Армении продолжать реформы, направленные на укрепление демократии, подчеркнув в этом контексте роль свободной прессы. Собеседники обменялись мнениями о сотрудничестве между Арменией и международными структурами и обоюдно подчеркнули важность дальнейшего повышения эффективности в этом направлении.