Արտակ Ապիտոնյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցչի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արտակ Ապիտոնյանը հունիսի 25-ին  Վիեննայում հանդիպեց ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցիչ Հարլեմ Դեզիրին (Harlem Désir):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, զրուցակիցները բարձր գնահատեցին ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակի և ՀՀ համապատասխան պետական մարմինների միջև հաստատված սերտ և արդյունավետ համագործակցությունը, երկրում խոսքի և մամուլի ազատության ապահովման ուղղությամբ կառավարության կողմից ձեռնարկվող ջանքերը:
Արտակ Ապիտոնյանը վերահաստատեց Հայաստանի կառավարության հանձնառությունը շարունակելու ժողովրդավարության ամրապնդմանն ուղղված բարեփոխումները՝ այդ համատեքստում կարևորելով ազատ մամուլի դերակատարումը: Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին Հայաստանի և միջազգային կառույցների միջև համագործակցության վերաբերյալ և երկուստեք ընդգծեցին այդ ուղղությամբ արդյունավետության հետագա բարձրացման կարևորությունը:

Armenian Deputy FM meets with OSCE's Harlem Desir in Vienna
YEREVAN, JUNE 26, ARMENPRESS. Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia Artak Apitonyan had a meeting on June 25 with OSCE Representative on Freedom of the Media Harlem Desir in Vienna, Austria.
“The sides spoke highly about the close and productive cooperation that is established between the OSCE Representative on Freedom of the Media Office and relevant governmental bodies of Armenia and the government’s efforts in the direction of ensuring the freedom of speech and the freedom of the press in the country,” the Armenian foreign ministry said in a news release.
According to the news release Apitonyan reiterated Armenia’s commitment to continue the reforms aimed at strengthening democracy and in this context attached importance to the role of the free press.
“The [sides] exchanged ideas about cooperation between Armenia and international organizations and both emphasized the importance of further increasing the efficiency in this direction”.