ՀՀ իշխանության ճյուղերը պետք է արտացոլեն Հայաստանի ժողովրդի հավաքական կամքը և ծառայեն Սահմանադրական նպատակներին. Արմեն Սարգսյան
ՀՀ իշխանության ճյուղերը պետք է արտացոլեն Հայաստանի ժողովրդի հավաքական կամքը և
ծառայեն Սահմանադրական նպատակներին. Արմեն Սարգսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդես է եկել ուղերձով։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին ներկայացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահի ուղերձում ասվում է.
Այն, որ Հայաստանի Հանրապետությունում ժողովրդավարական գործընթացներն անշրջելի են, չպետք է որևէ մեկի մեջ երկմտանք առաջացնի ոչ Հայաստանում, ոչ էլ նրա սահմաններից դուրս:
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությամբ իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին։ Հետևաբար, ՀՀ իշխանության ճյուղերը՝ օրենսդիր, գործադիր և դատական, պետք է արտացոլեն Հայաստանի ժողովրդի հավաքական կամքը և ծառայեն իրենց Սահմանադրական նպատակներին։
Ուստի կոչ եմ անում Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին, անկախ զբաղեցրած հասարակական ու քաղաքական դիրքից և պաշտոնից՝ պահպանել հանգստություն և հանդարտություն, պահպանել Սահմանադրությունն ու օրենքները։
Այս պահին աշխատանքային այցով գտնվելով արտերկրում՝ անընդհատ կապի մեջ եմ համապատասխան պետական մարմինների հետ:

Все ветви власти РА должны отражать собирательную волю народа Армении и служить Конституционным целям: Армен Саркисян
Все ветви власти РА должны отражать собирательную волю народа Армении и служить
Конституционным целям: Армен Саркисян
Президент Республики Армения Армен Саркисян выступил с обращением. Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью aппарата президента Армении, в послании говорится:
То, что демократические процессы в Республике Армения необратимы, не должно вызывать у кого-либо сомнений ни в Армении, ни за ее пределами.
По Конституции Республики Армения власть принадлежит народу. Следовательно, все ветви власти РА: законодательная, исполнительная и судебная - должны отражать коллективную волю народа Армении и служить своим конституционным целям.
Поэтому призываю всех граждан Армении, независимо от занимаемой общественной и политической позиции и должности сохранять мир и спокойствие, соблюдать Конституцию и законы.
В данный момент, находясь с рабочим визитом за рубежом, я постоянно поддерживаю связь с соответствующими государственными органами.